Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen fegyver ez? (Kérdésed...

Milyen fegyver ez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A Nem vének való vidékben (No Country for Old Men) c. filmben láttam az alábbi fegyvert:

Egy palack ami mintha sűrített levegőt fujna ki olyan eröséggel amivel kirobant egy zárat vagy éppen lyukat üt egy emberen.

Mi is ez pontosan , hogyan is működik ?

Video: http://www.youtube.com/watch?v=8xyvOCNCXdU

(+16)


2011. máj. 21. 18:20
 1/7 Silber ***** válasza:

Nem láttam a filmet, csak ezt a videót.

A részleten látszik a felépítés. Egy palack, egy nagy nyomásra tervezett flexibilis cső, és egy csap. Ha elég nagy a nyomás, és hirtelen árad ki a gáz, akkor okozhat sérüléseket. De:

1.: Egy ilyen vékony falú tartály nem lenne képes akkora nyomást tartani, amivel a koponyát kétszer át lehetne ütni, csak a gázárammal (tehát semmi szilárd).

2.: Ha mégis lenne egy ilyen kísérlet, akkor sem ilyen szép kerek, hanem egy beszakadt, szilánkos sebet kéne látnunk. Az emberi kéz nem lenne képes olyan pontosan ott tartani.

3.: Ugyanezen okból (Newton II) az ember keze hátra kellett volna vágódjon az ellenerő miatt.


Elvileg lehetséges a fegyver, de nem ilyen felépítésben.

2011. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ToXeN ***** válasza:
Úgy tudom, hogy disznóöléshez használják az ilyet, egy vékony fémrúd üt ki belőle nagy erővel és nagy sebességgel, ami aztán persze visszamegy a helyére, nem hagy maga után semmit!
2011. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De pontosan mit is tartalmazz ez a palack ?
2011. máj. 21. 19:48
 4/7 Silber ***** válasza:
Bármit, ami könnyen és olcsón hozzáférhető. Ilyen lehet a sűrített levegő, vagy a szén-dioxid. Utóbbi talán jobb is, mivel képesek vagyunk (kb. ekkora) tartályba akkora nyomást létrehozni, hogy az alján folyadék halmazállapotú CO2 keletkezik. Egységnyi térfogatú folyadékból meg három nagyságrenddel nagyobb térkitöltésű gáz is elővarázsolható.
2011. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, tehát mondjuk egy co2 palack legyen akkor.

És erre milyen csövet tesz rá videoban az illető ?

Mert az valami olyasmi nyomás után rögtön lezárul vagy addig mükszik ammedig nyomja.

2011. máj. 22. 10:39
 6/7 Silber ***** válasza:
A végén valami szelepszerű eszköz van. Ezt sokféleképp meg lehet oldani, és ennek taglalása túltesz ezen fórum keretein. Keress rá a "szelep" vagy "csap" kifejezésre, és ki fog dobni néhány találatot.
2011. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Néztem de sajna nem találtam , egy linket tudsz küldeni a csapról ? a flexibilis csőt megtaláltam már.
2011. máj. 22. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!