Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mért csinálja ezt velem a...

Mért csinálja ezt velem a legjobb barátnőm?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet:

hetedikesek vagyunk 6 évig minden nap őt csesztették. tény, hogy nem a legszebb lány, én se vagyok az, mind a ketten el vagyunk hízva. Engem nem csesztettek, inkább "kihagytak" a dologból. Minden alkalommal megvédtem. Ezalatt azt kell érteni, hogy általában visszaszóltam valami olyat, amire nem tudtak mit mondani. Pl: Oktalan ócsárlása bóknak számít.


Az volt a furcsa, hogy engem ezek után még ugyanúgy befogadtak, barátkoztak velem. Vele nem.


Idén meg folyton engem csesztetnek, de ő nem h segítene, ő a "főnök". 1 ember áll mellettem, akivel meg egész idáig ki nem állhattuk egymást. Fura.

Alapvetően jól elvagyok egyedül is. Olvasok, mászkálok, stb.

De olyanokkal csesztetnek, mint:

-eldugják a tankönyveimet, emiatt már 2 egyesem is van.

-összerugdossák holmijaimat.


A szüleim persze engem szidnak, nem hiszik el ezeket.

Mit tegyek, hogy majdnem minden a régi legyen?



2013. jan. 24. 16:17
 1/3 anonim válasza:
Szia!Már bocsáss meg de ha a barátnőd miután megvédted ezt csinálja veled akkor egy szemét!
2013. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már nem lesz sose a "régi". Egy olyan osztály, ahol ez lehetséges, meglehetősen primitív...

Nem tudom, mennyire vagy karizmatikus személyiség, hogy meg tudd védeni magad. Amúgy a magántulajdon megsértése törvénybe ütközik... És mi az, h nem hisznek neked a szüleid??? Menjenek be, nézzék meg!

Az általánosba én se voltam túl népszerű... De a magántulajdonom mindig békén hagyták... Na mindegy, számomra ez megoldódott, mikor felvételt nyertem egy elit hat osztályos iskolába, ahol azért van olyan színvonal, hogy az osztály jól érzi magát anélkül is, hogy volna egy kiközösített, akinek meg lehet keseríteni az életét (ha valaki mégis megpróbálna kiközösíteni másokat, a többiek megvédik...). Mert szerintem ezért csinálják amúgy. Kell valaki, akit szekálhatnak, akit lealacsonyíthatnak, és azt hiszik, ettől ők följebb emelkednek - holott egyébként valójában pont fordítva.

Azt javaslom, vagy keress egy jobb sulit, vagy ha nem, akkor ki kell várnod, amíg találnak egy másik célpontot.

Barátnőt ezek szerint amúgy nem túl... Nem is tudom. Nyilván azért csesztet, mert végre nem őt közösítik ki, tehát a sok éves megaláztatást próbálja kiadni magából ez által.

De ha egy mód van re, ne viseld el. Mert ez mély nyomot fog hagyni a személyiségedben is, évek múltával is... Ezt hívják lelki terrornak.

2013. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, egy használható javaslat: tudom h ciki meg gááááz... de fordulj pszichológushoz ezzel a kérdéseddel szerintem. Azok az ilyesmi problémáknak a szakértői, egyetemet is erről végezték, egy szakember biztosan meg tudja mondani neked, mi zajlik a közösségetekben, és mi erre a legjobb megoldás. Nem kell az iskolapszichológushoz fordulnod feltétlenül, h észrevegyék az iskolatársaid... Megkérheted a szüleidet, h intézzék el, hogy ellátogathass egyhez: ez nem szégyen, nem azt jelenti, hogy baj volna veled, hiszen nem veled van baj, hanem ezekkel a primitív osztálytársakkal, akikkel nem tudsz mit kezdeni.

Szerintem veszteni nem veszthetsz vele semmit, biztos megkapod a lehető legjobb választ, ha pedig nem tetszik ez az egész dolog, legfeljebb legközelebb nem mész. ;) (Tudom, egy osztályközösségben gáznak számíthat az ilyesmi, de nem kell megtudniuk...)

Máskülönben a személyiséged sínyli meg, amiből még nagyobb gondjaid származhatnak a jövőben...


Amúgy kedves 1. válaszoló, szerintem erre a kérdező nem jött volna rá nélküled... De jó, h egy véleményen vagyunk. ;)

2013. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!