Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy helyes viselkedni ha a...

Hogy helyes viselkedni ha a legjobb barátnőm gyászol?

Figyelt kérdés
Úgy értem mivel lehet 'felvidítani' és mit tilos. A legjobb barátnőm nagymamája már jó ideje nagyon beteg volt és végül meghalt szegény. Én is nagyon kedveltem, és a barátnőm is imádta. Szeretnék segíteni neki, túllépni a veszteségen csak nem tudom hogyan.

2013. jan. 21. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem éreztesd vele, hogy mennyire sajnálod, hogy meghalt a nagymamája.Próbáld meg rábeszélni, hogy nem a halálára emlékezzen, hanem arra, hogy mennyire szerette, amikor élt.
2013. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez egy veszteseg, amit fel kell dolgoznia. nem konnyu. nem tudom, hogy hogy all a halalhoz a baratnod, ezt fontos lenne tudni. sokan ilyenkor tabukent kezelik, vannak akik beszelni akarnak rola. szerintem mindenkepp legyel mellette, fontos, hogy ne legyel sokat egyedul, mert annal nehezebb elviselni ezt a terhet. beszelgetesben szerintem ne feszegesd a temat, ha o felhozza, akkor beszeljetek rola. ha valamiert megkerulhetetlen, hogy felhozd a Nagyit, a gyaszt, vagy a halal temat, ne ess panikba. a halal sajnos az elet termeszetes resze, nem kell ugy viselkedni, mintha nem lenne szabad rola beszelni, de azert ne eroltesd a temat, mindenkinek a sajat tempojaban kell ezen atragnia magat.
2013. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
legyel = legyen. khm.
2013. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor azt zoktam mondani, hogy még picit jó is, mert nem szenved, nem lesznek fájdalmai többé. Tudom, nem könnyű, de nekem egyszerű volt így túllépnem a nagyim halálán (rákban halt meg 62 évesen, 2 éve).
2013. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!