Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utána lehet járni, hogy...

Utána lehet járni, hogy valaki postán fel adott- e egy küldeményt?

Figyelt kérdés
Egy hirdetőoldalon a hülye eszemmel előreutaltam, az eladó állítása szerint feladta a csomagot. De több mint egy hete nem jött meg! Szóval vagy elveszett, vagy fel sem adta. Utána lehet járni valahogy a dolognak, hogy feladta -e? Mi az módja, ha igen?

2013. jan. 28. 01:07
 1/2 Olga néni ***** válasza:
Ajánlott, vagy tértivevényes küldeménynek utána lehet járni. Sima küldeménynek nem. Ilyen vásárláskor alapból ajánlva küldik a cuccot, tehát utána kell tudni nézni. Ha nem úgy adta fel, eleve zűrös a dolog, mert ilyet nem illik. Persze még megjöhet a csomag, de ha mégsem, mindenképpen jelezz vissza a hirdető oldalon, hogy csaló az illető. Legközelebb pedig javaslom a személyes átvételt, vagy az utánvétet (kézbesítéskor fizetsz, nem olcsó így , de biztonságosabb).
2013. jan. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérd meg, hogy küldje el az ajánlószelvényt, amin rajta van a regisztrációs szám is. Ez alapján tudsz érdeklődni a postán.

Ha nem hajlandó elküldeni, vagy mellébeszél, akkor tuti csaló. Nyilván akkor is, ha nem elérhető. (oldala, telefonszáma megszűnt stb.)

Ha pedig sima levélként adta fel, akkor nem lehet nyomon követni, ez esetben sz*pás van. Könnyen lehet, hogy ezzel akar majd védekezni a feladó, hogy "ja hát én feladtam, csak a posta biztosan elkeverte"...


Megegyeztetek, hogy mily módon postázza? (Tehát hogy ajánlott levélként, sima levélként vagy csomagként)


Azért remélem tanulsz az esetből, és nem volt túl nagy összeg a tanulópénz!

2013. jan. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!