Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igénybe vehetem a családi...

Lej kérdése:

Igénybe vehetem a családi adókedvezményt a testvérem után, aki saját jogán jogosult a családi pótlékra? A szülők már sajnos nem élnek, így csak én jöhetnék szóba, mint igénybevevő. Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés
" A családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek és a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély esetében saját maga vagy a vele közös háztartásban élő hozzátartozói közül közös döntéssel kiválasztott magánszemély minősül jogosultnak. "

2013. jan. 28. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy háztartásban éltek, te vagy a gyámja, akkor igen.
2013. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy háztartásban élünk, de már nem vagyok a gyámja, mert októberben nagykorú lett.
2013. jan. 28. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:

A családi kedvezménynél a törvény nem írja elő, hogy a gyámjának kéne lenned.


A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy) azzal, hogy maga a jogosult és a vele közös háztartásban élő hozzátartozói közül egy - a döntésük szerinti - minősül jogosultnak.


Ebben egyértelműen le van írva. A közös háztartás legyen meg, és eldöntitek, hogy kettőtök közül ki kéri a családi kedvezményt az adózásnál. Egyértelmű, hogy az, akinek van adóköteles jövedelme.

Sima ügy.

2013. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!