Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a jobb/ kevésbé káros:...

Melyik a jobb/ kevésbé káros: az energia ital, vagy az alkohol?

Figyelt kérdés

ma valami kivételesen rossz napom volt, hazaestem végre, és mivel kezdeni akartam valamit ezzel a rossz hangulatommal, felbontottam egy energiaitalt, attól mindig jobban leszek. ekkor fogalmazódott meg bennem a következő gondolat, hogy ez valahogy olyan, mint ha piálnék hogy jobban érezzem magamat, csak éppen ez energiaital.

eléggé hasonló hatással szokott rám lenni mind kettő, pedig lényegében teljesen más, aztán elgondolkodtam, hogy melyik a jobb.

végül is a hatásukat tekintve nem jutottam döntésre, társaságban talán az alkohol, egyedül meg talán az energiaitalra szavaznék.

de melyik a károsabb? milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban, miket hallottatok? összehasonlításhoz például az energiaitalból 1,5liter vs. 2,5liter sör? tehát egy nap annyi energiaital amennyitől még nem lesz rosszul az ember, de eléggé a fogyasztási maximum határánál van, vagy annyi alkohol, amitől még nem fogsz a földön fetrengeni hullarészegen, de azért megérzed hogy ittál. melyik a kevésbé káros?



2013. jan. 29. 17:14
 1/3 anonim válasza:
Mindkettő káros szerintem, de szerintem az energiaital jobb,nem lesz tőle piaszagod, nem leszel bódult stbstb.. de mondjuk fuss két kört és máris jobban érzed magad. alkohol és energiaital nélkül.
2013. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hogy melyik károsabb, azt nem tudom eldönteni, de az biztos, hogy a rendszeres energiatalfogyasztás igen egészségtelen, mivel megküldi a szívedet rendesen.

Inkább próbáld megszüntetni a probléma forrását, ne a hatását kezeld ivással :)

2013. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1,5 liter "igazi" energiaital (nem a másfél literes higított koffeintartalmú kiszerelés) káros. Eltérőek a vélemények a napi még nem káros koffeinmennyiségről, de általánosságban kb 300 mg-ra becsülik inkább. Másfél liter energiaitalban van 480mg. Egyszeri alkalommal egyénenként változó a sok koffein hatása. Lehet nem lesz baj, de jöhet kézremegés, heves szívverés, meg egyéb nyalánkság. Hosszú távon, vagy ha épp nincs szerencséd és érzékeny vagy rá, akkor hamarabb a hatása lehet: tönkrevágja a gyomrodat, vagy agyvérzést okoz, vagy szívrohamot kapsz, vagy simán szívritmuszavarod lesz. Persze az is lehet, hogy te vagy a ritka kivételek egyike, aki megússza.


Komolyan most az a kérdésed, hogy a mértéktelen rendszeres alkoholfogyasztás, vagy az agynélküli energiaital vedelés a károsabb-e? Kemény kitartó munkával mindkettő kinyír. Épp oroszrulettezhetnél is ilyen erővel...

2013. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!