Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért engem tartanak a legérde...

Miért engem tartanak a legérdekesebbnek/furcsábbnak? Nem az a normális ha arról beszélnek akik a középpontban vannak?

Figyelt kérdés

Az osztályom állandóan rólam beszél,volt hogy ültem a vonaton,nem látták hogy ott vagyok mert korábban szálltam fel és nem láttak,elkezdtek rólam beszélni hogy ma éppen mit csináltam a suliban(azaz semmit),kikkel találkozhatok stb,beteg vagyok,kapásból az a téma hogy miért nem vagyok ott,rajzolok egy szívet,rögtön azzal jönnek hogy biztos hogy valami 30éves pasival járok,állandóan hírbe hoznak olyanokkal akiket nem is ismerek,mindig azt beszélik hogy éppen miért van rajtam sötét ruha,egyszerűen mindent megbeszélnek rólam.Az osztályomban alig 2emberrel beszélek,gondoltam rá hogy ez lehet az oka,úgyhogy próbáltam beszélgetni másokkal is,akkor mindig elutasítóak voltak,utána meg az lett a téma hogy én odamentem hozzájuk,és vajon mit akartam.Nem tudok mit kezdeni velük,tudom hogy nem nagy dolog,de irritál hogy mindig engem néznek,rólam beszélnek főleg mert visszahúzódó vagyok és nem akarom hogy én legyek a téma.Ne értsetek félre,szoktam bulizni,szívesen beszélek másokkal,csak nem akarok a középpontban lenni.

Miért ilyenek,ha semmit sem tettem?



2013. febr. 1. 14:06
 1/4 anonim válasza:

Az a normális, ha mindenkivel személyként bánunk, és mi pedig őszintén saját magunkat adjuk, mutatjuk. Mindenki egy külön személyiség, és nem mindenki akar a középpontban lenni. Én is egy ilyen személy vagyok.


Szerintem minden ember egy különlegesség, viszont vannak olyanok akik ezt nem értékelik, sőt ellenségesek másokkal szemben, mert nem ugyanolyanok, mint ők. Ma már sajnos az embert kinézik az öltözködése, a vallása, vagy a faji hovatartozása miatt. Az értelmes emberek nem így viselkednek, az értelmes emberek elfogadják a másikat.


Én csak azt tudom javasolni, hogy próbálj meg velük beszélni, hogy ez nem helyes.

2013. febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
próbáltam de nem megy,nálam még faji vagy vallási dolgok sem jöhetnek szóba amiért furán bánnak velem,és nem én vagyok az egyedüli az osztályban aki inkább a sötét ruhákat szereti,meg olyan zenéket hallgat mint én,vele meg nincs semmi bajuk
2013. febr. 1. 15:21
 3/4 anonim válasza:

Igen, ez egy tipikus eset. Valakit kibeszélnek, mert valami nem tetszik nekik rajta, függetlenül attól, hogy ő is egy érző lény, személy. Ez teljes mértékben a tudatlanságuknak a jele.


Igazából kettő dolgot tehetsz. Az egyik, hogy akármit is mondanak rólad, teljes mértékben figyelmen kívül hagyod, nem veszed fel magadra. Próbálsz úgy viselkedni, illetve úgyis viselkedsz, hogy téged nem érdekel az ő véleményük. Tudom, hogy zavaró az amit mondanak, de nem tehetsz mást. Így talán kikerülsz a fókuszból, ezzel is bebizonyítod, hogy te nem szeretsz a középpontban lenni.


A másik pedig az, hogy ezt megbeszéled azzal a személlyel, akiben a legjobban megbízol, a legjobb barátoddal vagy a szüleiddel.


ÉS a legvégére egy harmadik. :) Ne csüggedj, ne aggódj emiatt, erre nem érdemes energiát pazarolni. Lásd pozitívan a helyzetet, legyél optimista.


Minket ezek a kibeszélések nem tudnak megbántani, mi örök lelkek vagyunk. És a léleknek az örök természete az, hogy mindig boldog akar lenni. A boldogság keresés elválaszthatatlan tulajdonsága a léleknek. Bocsánat, több filozófiát nem rakok bele. Én csak egy Krisna-tudatú hívő vagyok, aki szeret beszélgetni emberekkel az életről és annak céljáról. Ilyen jellegű beszélgetést csakis pü-ben.

2013. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából engem nem nagyon zavar,de ezt az osztályfőnök nem képes elfogadni és közölte hogy ha nem változtatok a dolgokon iskola pszichológushoz küld,amit nem érzek jogosnak.
2013. febr. 1. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!