Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális, hogy valaki 17...

Normális, hogy valaki 17 évesen önbizalomhiányos? Ezt később 'kinövi' az ember?

Figyelt kérdés

Kiskoromban mindig határozott és teljesen magabiztos voltam olyannyira, h ha vki nem merte elmondani az oviban a szülők előtt a szövegét, az óvónénik engem raktak be helyette. Olyan 13 éves korom körül kezdett el túlzottan foglalkoztatni, h ki mit gondol rólam, és akkor volt egy rossz osztályom, akik gyakran piszkáltak, így szinte teljesen lerombolták az önbecsülésem. Mostmár azért több az önbizalmam, de azért még mindig nem az igazi. Sokszor érzem azt, h engem mindenki utál, és ha valaki komolyabbat beszól, akkor azon rágódom kb egész nap. Utálom, h ennyire adok mások véleményére és, h képes vagyok állandóan félni, ha egy buli van, vagy ha bizonyos emberekkel kell beszélnem, nehogy valamit rosszul csináljak.

Lehetséges, h ez csak a kor velejárójaa és ki fogom nőni? 17/l



2013. febr. 2. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy igen, de meggyőződésem, hogy nem. Kinőni nem fogod, ezt neked magadnak kell megszüntetned.


Én úgy írnám le a problémát, mint a saját magad és környezetedben élők megértékelésének hiányát. Nincs tisztán kialakult képed sem magadról, sem azokról akik körbevesznek, ezt kell pótolnod. Meg kell ismerned, és elfogadnod azt aki vagy, ha tisztában vagy azzal, hogy mi vagy és mi nem vagy, máris kevésbé fog érdekelni, hogy mit mondanak rólad egyesek.


Igen, egyesek, ez a másik fontos dolog. El kell kezdened felbecsülni, hogy kit értékelj, kinek mennyire adj a szavára, és ebből fakadóan, kinek keresd a társaságát, kihez fordulj. Fel kell ismerned, hogy kik azok, akik téged elfogadnak, és megbecsülnek, és rájuk kell építened az önbecsülésed alapjait. Mert jó, ha elfogadod magad, és még jobb, ha mások is elfogadnak.


Viszont ez nem lesz egy rövid folyamat, és egyszerűnek sem mondható. Ugyanis ahhoz, hogy változást vigyél végbe az életedben merned kell megtenni a szükséges lépéseket, és még ha esetenként félsz is a következményektől, merned kell megmutatni magadat másoknak. Csak akkor tudnak elfogadni, ha megismernek.

2013. febr. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd egy idő után ráfogsz jönni, hogy le kell szarni mindenki véleményét, ki mit gondol róla, és csak azokéra adni akiket szeretsz. és akik szeretnek! Másképp nem megy!
2013. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. febr. 3. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!