Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van olyan sok önbizalomh...

Miért van olyan sok önbizalomhiányos ember itt az oldalon és máshol is?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert akinek nincs ilyen problémája, az nem irja ide, hogy neki nincs baja.
2012. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mert az élet olyan egyszerű,és tele van jó fej emberekkel.
2012. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
??
2012. aug. 2. 18:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyarok mentalitásában eleve benne van a kishitűség és a búskomorság. Az olaszok hangosak, az ororszok isznak, mi ilyenek vagyunk.


Emellé ha az anyagi helyzet és a kilátások se túl jók, akkor kész is a kórkép

2012. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló, jó példa vagy az elméletedre, úgy értem, az h azt hiszed, az egész nép ilyen, abba egyrészt beletartozol, másrészt meg ez negatív hozzáállás a témához.

És sztem nincs igazad, mert máshol is vannak ilyen és olyan emberek is. Pont.

2012. aug. 2. 21:44
 6/11 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Persze, hogy vannak minden országban ilyen és olyan emberek is. Ez evidens. De tény (és ezután nem kell sokat nyomoznod), hogy mi magyarok általánosságban egy pesszimista, búskomor nép vagyunk. Lehet Te pont nem ezek közé tartozol,valószínűleg Te még elég fiatal lehetsz, az élet nehézségei, buktatói még előtted állnak.

2012. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kudarcokat átélve születik az önbizalom hiány sajnos és mivel manapság egyre bizonytalanabb a fiatalok élete igy lassan azt se tudja hányadán áll önmagával. Mert hiába tervez el egy szép jövőt, ha rá kell döbbennie hogy nincs miből, megteremtenie, hiába tervez el bármit, ha ismételten kudarcot van-- a végén elveszti minden miatt a saját önbizalmát is mert azt gondolja, ő az egyedüli balfék ezen a világon.


Egy embernek főleg fiatalnak csak akkor növekszik az önbizalma ha abban mit végez, elérni akar sikereket, és dicséreteket kap több alkalommal akkor és csak úgy épülhet fel az önmagunkban való hit.

2012. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

mert a média azt diktálja, hogy ha nem veszel"ezt" akkor te alacsonyabb rendű vagy, mert mindenkii ilyet vesz, stb.

valószinű hogy nem tudja megvenni ezeket a dolgokat, és be is valósul

szerintem ez 1 ok lehet erre.

2012. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mit ugatnak a reklámok és mit mondanak mások arra soha nem szabad adni, Te legyél önmagad ne menj a divat után se mások után.Hisz Belőled nincs több! Te egy egyedi figura vagy és maradj is annak, viselkedésben ruházkodásban és élet felfogásban is.


Jó néztem volna ki ha mindig az akartam volna lenni amit épp belém akartak szuggerálni-- gyerekként vallásosságot nagyobbacskaként meg kellett volna tagadnom amiben egyébként se hittem, aztán Rákosinak és Sztálinnak kellet volna hasra esnem és később a KISZ-es dumáknak.


Ha én mindig azt akartam volna elérni amit épp belém akartak dumálni, akkor ma én lennék a legnagyobb gazembere és szélhámosa a világnak.


Tehát tanulj meg Önmagad lenni és bárki bármit akar beléd sulykolni először gondolkodj -- KELL egyáltalán nekem?

2012. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kedves 3. válaszoló, jó példa vagy az elméletedre, úgy értem, az h azt hiszed, az egész nép ilyen, abba egyrészt beletartozol, másrészt meg ez negatív hozzáállás a témához.

És sztem nincs igazad, mert máshol is vannak ilyen és olyan emberek is. Pont."


Kedves kérdező, a harmadik vagyok.

Sehol nem mondtam hogy ez minden eggyes emberre igaz, pusztán tendencia. Ezt már előttem elég sokan elmondták, eléggé köztudott, hogy sírva vigad a magyar. Az eggyes népeknél eltérő a "normálisnak" kikiálott reakció. Ezeket a normákat, hozzáállásokat egymástól tanuljuk.

Én nem haragszom a magyar emberekere amiatt mert szomorkásak. Megvan ennek is a bája, valahol sokkal őszintébb.

A nálunk sokkal hepibb szemléletű népeknél sokszor csak egy maszk a mosoly, a problémák meg mennek a szőnyeg alá. A magyaroknál ha kiborul a biki, akkor tényleg kiborul a bili.

2012. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!