Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért olyan sok manapság az...

Miért olyan sok manapság az önbizalomhiányos ember?

Figyelt kérdés

Sosincs magával senki se megelégedve.De miért?:(

Ez olyan elszomorító.

Így még a párkapcsolat rovására is mehet, vagy akár az egész élete rovására...

Talán az a baj, hogy mindenhonnan a tökéletes testű nők -et mutatják.A tv-ben , a címlapokon... -Talán ezért is sok nő önbizalomhiányos? Ti hogy látjátok?

kort és nemet is köszi


2010. aug. 2. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, amit mondtál, miszerint a média "önt" az emberekre, egy olyan képet, aminek egy hétköznapi ember nem nagyon tudna megfelelni, és ez vezet önbizalomhiányhoz.
2010. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látjátok.

Barátnőm is kezd ennek bedőlni. A média bemutatja hogy milyen a "tökéletes nő" és erre elkedzi hogy "ááá, én ilyen sosem leszek". Hajtja egyfajta megfelelési vágy, olyan akar lenni mint a tökéletes nő, de ezt nem tudja elérni. Ezért kezd ő is önbizalomhiányos lenni.

2010. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam,hogy megint a mediat hibaztatjatok...

Szerintem az a gond,hogy a vilag fejlodik, es mindenki akar a masikra hasonlitani.. csakhat nem mindenkinek van meg az adottsaga,hogy szep legyen az alakja, vagy az arca... Mindenki majmolni szeretne a masikat, de vegulis miert nem alakit ki mindenki maganak egy egyedi szemelyiseget, stilust.

DE EZ ELLEN LEHET TENNI! Inkabb dolgozni kene ezen, es nem sirankozni. Nos, ez az en velemenyem. :]

2010. aug. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudod nem mindenkinek adatik meg, az hogy változtasson.Gondolok ilyenkor arra, hogy egészségesen tudjon táplálkozni-ahhoz is kell pénz, vagy épp plasztikai sebészet, esetleg egy két jó kozmetikum pl alapozó -ami ugye elfedi a hibákat. Na meg ugye ott van a photoshop is-Amiket te látsz az sajnos kicsit sem úgy van mint a való életben. Lehet valaki kívülről tökéletes(vagy legalábbis annak tűnő) , ha valaki belülről ocsmány, az tök lényegtelen,hogy kívülről hogy néz ki.

A világ változik-Igen a rossz felé. Sajnálom, ha ezt nem látod.De igen tenni kell ellene, ahhoz ,hogy megtudjunk felelni másoknak, hogy önmagunkról kialakítsunk egy hamis képet amik valójában nem is vagyunk, igen lehet tenni ellene:)

Még annyit hozzátennék, hogy miért nem tudnak manapság normális párkapcsolatot kialakítani, vagy találni,miért olyan nehéz? Pontosan ezért.Mert mindenki a Tökéletest keresi ami valójában nem is létezik.És a média pedig ezt sugallja.-Bennünk pedig azt halmozza fel, hogy megkell felelni más embereknek, aztán jönnek a pofonok amit ugye olykor nem lehet elkerülni, majd ön az , hogy önmagunkat hibáztatjuk-tehát önbizalomhiányosok leszünk.

2010. aug. 2. 19:19
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok nő, sz*rok a médiára, mégsem vagyok elégedett :S
2010. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyanok vagyunk már mint régen. Mielőtt a tévé bejött mi volt a délutáni program? Az emberek összeültek itt-ott, és beszélgettek. A gyerekek nem a gép előtt ültek, hanem kint játszottak, ették a cukrozott zsíroskenyeret, és jól elvoltak. A lényeg, hogy sokkal több időt töltöttünk egymással. Ma már ez kiment a divatból. Mindenki otthon bezárkózva bámulja a tv-t, családon belül is csökken az összetartás. Egyre kevésbé törődünk egymással. A lelkibetegek száma felbecsülhetetlen.

Sok emberrel beszélgettem, és érdekes módon mindegyikük szerint akkor kezdődöt ez az egész, amikor a tv megjelent a legtöbb háztartásban. Ergó a technikai fejlődés az oka.

2010. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

18:37-as vagyok.

Hogyha valaki igazan megakar valtozni, azt keves penzzel is megteszi.

2010. aug. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

OFF

Utólsó. Szerinted hány embernek sikerül megváltozni, ha akar is?

2010. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sya! Csaj vagyok és 18:)

Szerintem az a baj, hogy valaki kitalál egy ideális nőt vagy pasit, és mindenhol azt hangsúlyozzák hogy "ilyennek kellenne neked is lenned"...Ahogy te is írtad az újságokban és a tv-ben sem azt fogják hangsúlyozni, hogy vállald fel magad és hogy úgy vagy jó, ahogy vagy...Nézd, csak meg pl. a modelleket...Nem mondanám, hogy olyan sok követendő példa akad köztük...

2010. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

16 éves lány vagyok....

és sztem ez a sok önbizalom hiányos ember 2 dolog miatt van

1: a TV-ben mindig tökéletes nők vannak... vagy is mi annak látjuk őket.. kevesen tudják, hogy a legtöbb a számítógép eredmény...

2: Vannak olyan emberek akik úgy vélik, hogy bátran ítélkezhetnek másokon... Beszólnak az embernek, ha nekik nem tettszik rajta vmi... És nem gondolnak bele, hogy ez másnak az életét is tönkre tehetni akár...


Ez az én véleményem!!! És még valami... a 3. ok: szar a világ

2010. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!