Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az amerikai...

Ti mit gondoltok az amerikai álomról?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi ?

Házi dogat kell írnom belőle h miaz meg h létezik e még

meg kérdeztem pár embert mindenki mást mondott ez egyik szerint pénz

a másik szerint a egy híres hollywoodi színész,énekes....aki az egész világon ismert sok pénze van meg minden a harmadik szerint "csak" egy ház ,jó állas ,egy autó ,család ...

Előre is köszi a segítséget :)



2013. febr. 3. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Mit gondolok róla? Az én szüleim mindig is ezt próbálták megvalósítani (legalábbis az anyukám), vérrel-verítékkel hajszolni a pénzt, amit kuporgatva félreteszünk, hogy később arany életünk legyen. Csak nála ez olyan, mint a mókus diórejtő tevékenysége: genetikailag bele van kódolva, és sosem tud leállni a spórolással.

2013. febr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval én ebből annyit fogtam fel h a PÉNZ.

Szóval akkor semmi ház jó állás ,család vagy hírnév csak a Pénz?

(Már minden a Pénz körül forog?)

Nem hiszem h erre gondolt a tanár :/

És még jelen van?

2013. febr. 3. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért linkeltem be a Wikit, mert ott sokféle aspektusból megközelíti.

Úgy érted, jelen van-e még nálunk ez a hajtás? Jelen van, igen.

2013. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocs h ennyire hülye vagyok

Szóval akkor igazából nem is létezik h pl: egy magyar kimegy és ott kereset színész válik belőle

vagy ez az úgynevezett álom nem is erről szól a hírességről sem a család.

És kutattam közbe egy kicsit és azt olvastam h:Arnold Schwarzeneggernek sikerült megvalósítani az amerikai álmot ezt mire értették arra h kormányzó lett vagy h színész vagy ezt így egyben?

2013. febr. 3. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Penz igen. A haz, a kocsi, a jolet, ezeket mind a penz segitsegevel tudod megszerezni.

De akinek itt jo allasa van (nem kell feltetlenul szinesz, vagy milliomos bizniszember legyen) es jol gazdalkodik a penzzel, az is meg tudja maganak teremteni a sajat kis 'amerikai almat'. Lehet hogy nem magangep, meg 1000m2-es keco, hanem csak egy kis 2szobas haziko, egy magasabb kategorias uj auto, nyaranta egy hawaii vakacio a csaladdal stb.


Mindenkinek mast jelent az amerikai alom, hiszen mindenki mas kornyezetbol indul es kezdi uldozni ezt :)

Egy dusgazdag csalad gyermeke is almodozhat az amerikai alomrol, de mivel neki anyagi gondjai nincsenek, igy neki lehet, hogy a csalad, a szoros barati tarsasag, a kozosseghez valo tartozas jelenti az amerikai almot, es nem a penzen megvasarolhato anyagi dolgok.

2013. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!