Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vászontömbbe lehet-e olajjal...

Vászontömbbe lehet-e olajjal festeni anélkül, hogy kiszedném és vakrámára feszíteném a vásznat. Illetve ezt később szeretném, amennyiben jól sikerül a festmény. Ez nem ront-e a minőségen?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Olajfesték alá szok' az ember alapozni ugye, például csak azért is, hogy kevesebb festék fogyjon. De az alapozónak vannak más tulajdonságai is (a boltiakról és a saját receptjeimről beszélek): összehúzzák a vásznat ám, jóval feszesebbre az eredeti állapotánál. Vagyis ha Te kitalálsz magadnak egy vásznat-össze-nem-húzó alapozót, akkor próbáld ki. És nekem is add meg a receptet, lécci.


Hadd próbáljam a problémád más megközelítésből megoldani.

1. reklámújság kihajtogat, akció átnéz, szupermarketbe elcsattog (a neve L-lel kezdődik, de nem akarom, hogy reklám miatt kimoderáljanak), a kisebb-nagyobb keretezett vásznatt olcsóér' megvesz. Nos?

2. asztaloshoz/bútorlapszabászatba elcsattog, HDF vagy farostlemez lapot leszabat, otthon lealapoz. Ha rosszul piktorolásod rosszul sikerül, lecsiszolás után újra felhasználod. Költséghatékony.


Üdv R.

2013. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves R!


Válaszával sajnos nem lettem okosabb,ugyanis nem a feltett kérdésre felelt (kioktatott). Amiket leírt nekem,azzal mind tisztában vagyok,sőt az L betűs vásárláson és a lapszabászaton is túl vagyok,a visszakaparós történetről nem is beszélve.

Akkor még egyszer leírom a kérdést,hogy érthetőbb legyen.Vászontömbbe,ami már gyárilag alapozva van, /mellesleg az L betűs boltba csattogtam el érte/:-)lehet-e,ajánlott-e festeni olajjal anélkül,hogy vakrámára feszítem a vásznat.Mint az eredeti kérdésemnél is szerepel,ha már a kész "művet" feszítem ki,ez okoz-e a festménynél valamilyen esztétikai vagy más jellegű problémát,konkrétan nem kezd-e repedezni,lepattogni a festék,vagy deformálódik a kép.

Előre is köszönök minden hozzáértő,és építő jellegű választ.

2013. febr. 12. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!