Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez tényleg így van? Ingyenes...

Ez tényleg így van? Ingyenes kiadás?

Figyelt kérdés

Szóval, ha van egy kéziratom, és ki szeretném adatni.


És itt megakadt a mondat. Több helyen hallottam a piszkos anyagiakat, a könyvkiadók enyhén szólva "érdekes" viselkedéséről. Minden esetben én fizetem a kiadást? Nincs olyan kiadó, amely, ha elég jól ír az ember, vállalja pl. az első x példány kiadását?



2013. febr. 10. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Én még nem találkoztam olyan bolonddal, aki ingyen kiad valamit, aztán várja a mannát. Akármilyen jót írtál, az szubjektív.

Sokba kerül a szedés, nyomtatás, hirdetés, terjesztés, stb, sajnos.

Add ki magad, egy digitális nyomda vállal kötést. Ha elfogy 100-200 példány, már bekopoghatsz nyomdákhoz.

Járj szerencsével!

2013. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudok ebben segíteni mert egy kisebb könyvkiadó cégnél dolgozom.

Vannak olyan kiadók akik kiadják a saját költségükre a könyvedet. De ez nem ilyen egyszerű. Nem árt tudni hogy naponta (nem hetente vagy havonta hanem NAPONTA) több 100 könyv részlet példánya érkezik be a kiadókhoz. Teljesen mindegy hogy nagy vagy kis kiadókról beszélünk, hiszen a legtöbb kezdő író minden kiadóhoz elküldi a példányát, hátha valamelyik érdeklődik iránta( ez így is van jól) A példányok a lektorok illetve segédlektorok kezébe kerül. A legtöbb pár mondta után a kukában landol, és az asszisztensek már borítékolják a példányokat egy sajnálkozó nem válasszal. (van ahol ez sem történik meg, csak simán kuka) Van amikor hónapokig nincs semmi olyan könyv ami érdemes arra hogy a kiadó saját költségén kiadja. Vannak példányok amikre a lektorok ha a szerző belemegy egy kis változtatással de piacra dobnák. De mivel a siker nem garantált így csakis úgy ha a szerző vállalja a kiadatás teljes költségét. Ebben az esetben felveszik a kapcsolatot a szerzővel,és elmondják hogy milyen esélyei vannak. Ha úgy dönt hogy a saját költségén kiadják a könyvét akkor a kiadó segít abban hogy minden terhet (kivéve az anyagi részét) leveszik a szerző válláról és ők elintéznek mindent. Ilyenkor pár hónappal később már a boltokban lehet a kisebb vagy nagyobb példányszámban kiadott könyvek.

Van olyan hogy lektori véleménytől függetlenül minden esetben kiadják a könyveket. Ebben az esetben teljes egészében a szerző anyagi hátterén múlik hogy mennyit költ a kiadására.

Nem árt tudni valamit.

Minden évben megvan hogy milyen témájú könyvek a sikeresek amik piacra dobhatóak, és sikeresek is lehetnek. Vannak klasszikus könyvek amik mindig kelendőek ha jól megvannak írva. Vannak idény könyvek amik egy ideig nagy sikerük van, de később elárasztja az egész piacot, és egyre kevésbé kell az embereknek.

Nagyon sok kezdő szerző azt hiszi jó könyvet írt, később kiderül hogy sablon könyvet gyártott ő is. Vannak akik majdnem lemásolják mások siker könyvének történeteit.

Egy biztos. Túl sokan vannak akik íróként karnak sikereket elérni, így nagyon nagy a konkurencia, és magasak az elvárások.

remélem segítettem..

2013. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!