Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy gumikesztyűt felveszek...

Ha egy gumikesztyűt felveszek pl autó szerelés közben az megvéd az esetleges szökő áramoktól és kisseb áram ütésektől?

Figyelt kérdés

2013. febr. 13. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

például autószerelés közben a kosztól véd meg, mert ott nemigen van olyan "szökő áram" ami benned kárt tenne...


végezd el a nyolc osztályt, akkor tanulni fogod fizikából a villamosság alapjait...


inkább a kesztyű minőségére ügyelj...

2013. febr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: Köszönöm a válaszod! A fikázós részeket azért ki lehetett volna hagyni. Vagy csak lényegre törő válaszokat írj, vagy tartsd tiszteletben azokat akik a kérdést felteszik. Látom a válaszaidat már így is lepontozták mások is.

Hogyha most én is a hibáidat keresném, rávilágítanék a helyesírásodra: Nagy betűvel kezdünk minden mondatot. Majd általános iskola első osztályában tanulni fogod.. ;)

U.i.: Ne válaszolj hogy még milyen hibákat ejtettem a kérdés során.. Hidd el én jobban tudom a hibáimat mint Te. :)

2013. febr. 14. 17:09
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb autó villamossági rendszere 12 Voltos,ritkán 6 vagy 24.Ez az úgynevezett törpefeszültség kategória ami az emberre áramütés szempontjából teljesen veszélytelen.Kivételt képez a benzinüzemű autók gyújtási rendszere ami több tízezer voltot állít elő,az áramerőssége viszont igen csekély,életet nem veszélyeztet csupán elég nagyot üt hasonlóképpen egy villanypásztorhoz.
2013. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ettől viszont nem véd meg a gumikesztyű,mert olyan nagy a feszültség hogy átüt rajta.Tehát járó motorú benzines autónak ne babráld a gyújtását,gyújtás kábeleit és nincs szükség gumikesztyűre.
2013. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!