Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Baj lehet abból, ha mindig...

Baj lehet abból, ha mindig őrlángon megy a konvektor?

Figyelt kérdés
Sokáig éltem kazános házban. Most olyan helyen lakom, ahol konvektorom van, ettől viszont már elszoktam. A mindenféle hírek miatt minden nap, mikor eljövök otthonról, teljesen elzárom a konvektort és mikor hazaérek újra bekapcsolom. A teljesen alatt azt értem, hogy a gázcsapot is elzárom. Van ennek értelme? Gond lehet abból, ha mondjuk őrlángon hagyom napközben?

2013. febr. 13. 13:43
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem az őrláng pont egy alap járatnak van de inkább kérdezd a szakikat az "Otthon" rovat valamelyik kategóriájában.
2013. febr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, oda is írtam.
2013. febr. 18. 14:02
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Nem lehet gond mivel az őrláng arra van hogy ne kelljen minden kézmosáshoz begyújtani. Folyamatos használatra tervezték. Általában mindenkinél egész évben megy folyamatosan szóval baj nem lehet belőle. Bojlernél mondjuk egész évben, fűtésnél a egész szezon alatt.


Mások inkább a fogyasztása miatt szokták estére kikapcsolni vagy amikor elmennek otthonról. Típustól is függ az őrláng fogyasztása. Lehet napi 100.- de 200.- is. Ezt otthon szokták lemérni mennyit is fogyaszt de ha csak 100Ft/nap az is 3000Ft/hónapra jön ki. Szóval baj nem lehet belőle ha éjjel nappal ég de fogyasztása az van.


Ha fűtésről van szó akkor a szabadba kivezető nyíláson át (ha lekapcsolod) szabadon bejut a külső hideg levegő és a konvektor fém teste hűtőtestként viselkedik. Mert olyankor nincs az a kicsi meleg levegő ami kifelé áramlást biztosítana. Ezt mondják akik ismerik a dolgot, nekem nincs erről saját tapasztalatom.


Lásd itt a második bekezdésnél:

[link]

2013. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
Jobban megtalálják a téma szakértői ha az "Otthon/Egyéb kérdések"-ben.
2013. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is!

Igen, oda is kiírtam már, köszönöm.

2013. febr. 19. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!