Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fülhallgató lopás következmény...

Fülhallgató lopás következményei? Többi lent!

Figyelt kérdés
Január elején egyik haverommal lopni akartunk egy fülhallgatót a Tescoból, de lebuktunk, kihívták a rendőröket STB. Most hétfőn(febr.25) be kell mennünk a rendőrségre, mert ugye megtették a feljelentést de engem bűnrészesnek nyilvánítottak mert én csak takartam amíg elvette a fülhallgatót. A haverom 16 éves lesz február 24. én, én meg 16 vagyok. Milyen következményekre számíthatunk?

#fülhallgató #büntetőjog #bolti lopás #bolti lopás következmény
2013. febr. 19. 17:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
ügyünk nem volt, és 5500 forint volt a fülhallgató :/
2013. febr. 19. 18:26
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Körülnéztem a neten, Szentesen egy fickó 4 Túró Rudiért 25000 bírságot és 2 vagy 3 nap elzárást kapott.
2013. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy utánanéztél!
2013. febr. 19. 18:52
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én simán el tudom képzelni , hogy pár napra ott tartanak a fogdába . Már csak abból ki indulva , hogy képesek voltak egy nyugdíjast köröztetni , mert rossz üzemanyagot tankolt ( 30 Ft-ért ) és fizetés nélkül tovább ment . Ha 30 ft-ért képesek körözni valakit akkor 5000 ft feletti összegért képesek fogdába is zárni .

Szerintem vigyél újságot magaddal . Ha netán mégis ott tartanának akkor ne unatkozz .

Majd írd már le , hogy mi lett belőle .

2013. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
2013. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

olyan nem lehet hogy kapunk egy pártfogót és egy szóbeli figyelmeztetést? jelzem megint én csak takartam szóval bűnrészes vagyok nem elkövető

amúgy köszönöm a normális válaszokat. mentek a zöld ujjak :)

2013. febr. 20. 11:40
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle ? Ott tartottak pár északára ?
2013. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ugye mondtam hogy én csak takartam a srácot amíg kiszedte a fülhallgatót. Neki azt mondták hogy maximum egy szóbeli megrovást kaphat.
2013. márc. 1. 16:50
 19/19 anonim válasza:
100%
Nem tudom van-e még értelme válaszolni a kérdésre, de 5500 forint az szabálysértési értékhatáron belül van, szóval ha nem dolog elleni erőszakkal próbáltátok meg ellopni a fülhallgatót (pl lefeszegetni róla valami kütyüt vagy a dobozából kiszedve) akkor ez szabálysértés. Viszont a törvény kimondja, hogy a részesekre is a tettesekre megállapított büntetési tételt kell alkalmazni, szóval az, hogy te fizikai bűnsegéd voltál nem igazán jelenti azt, hogy a felelősséged kevesebb. Másrészt viszont fiatalkorúak esetén csak akkor alkalmaznak szabadságelvonással járó büntetést/intézkedést, ha a cél másképp nem érhető el. Mivel most először csináltatok ilyet és a lopott cucc már nincs is nálatok, ha mindent elismertek, szánjátok-bánjátok, akkor egy megrovással megúszhatjátok, de azért ennek marad némi nyoma, úgyhogy ha nem akartok később nagyobb balhét akkor maradjatok meg a helyes úton.
2013. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!