Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ástatok már ki a földből...

Ástatok már ki a földből érdekes dolgokat?

Figyelt kérdés
Tehát ilyen 2. Világháborús dolgokat, meg ilyeneket. Volt ilyen?
2013. febr. 22. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már sok mindent ástam ki . Találtam , német arany gyűrűt , kitűnő állapotú ss sisakot . Viszonylag jó állapotú német MP40-est . De egyszer találtam éles harckocsi lövedéket is .
2013. febr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De jó neked... Mennyire mélyre ástál le? Én egyszer kb. 15 centit ástam le, és találtam egy 30 éves bögrét, ami szerintem valamikor 10 éve süllyedt oda a földbe, vagy oda ásta egy kutya :D
2013. febr. 22. 19:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a harckocsi lövedéket amikor kiástad, eléggé megijedhettél :) Gondolom egyből jöttek a bombaszakértők, ugye?
2013. febr. 22. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég sok helyen ástam már . De általában 10-35 cm mélyen szoktak lenni a tárgyak . A felső 5-10 cm-res rétegben csak szemét van .
2013. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen. Találtam már fegyvereket, csontvázakat is stb.

egy régész

2013. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondva nem ugrottam hátra, de a szívem majd ki ugrott , úgy vert .

Tavaly előtt találtam a lövedéket fémkeresővel . A rendőröknek szóltam , és ők utánuk jöttek a katonai tűzszerészek . De az biztos , hogy sose nem felejtem el .

2013. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyik volt tanárom is talált csontvázakat, afféle temetőt. Egy barátomék amikor építették a házat, akkor ők is találtak ilyen 200-300 éves cuccokat, vasvillát, valami kardra hasonlítót... Másik barátomék is házat építettek, de ők csak egy 2 Fillérest találtak a 40-es évekből... Majd én is megpróbálok tavasszal lefele ásni. (Csak kicsit fosok, mert a 2. Világháború idején itt reptér volt a házunk környékén, és nem akarok bombát találni :D)
2013. febr. 22. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!