Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, mennyire...

Mi a véleményetek, mennyire gáz egy önéletrajzban néhány darab, pár napos munkahely?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy mennyire van jelentősége egy állásinterjún annak, hogy az önéletrajzomban szerepel pár (3-4 db) olyan munkahely, ahol csak 2-3 hetet dolgoztam? Itt ez alatt olyan munkahelyeket értek, amiket a cég linksége miatt hagytam ott vagy kellett ott hagynom, mert pl. nem fizetett ki, vagy kiderült, hogy nem arra a munkára alkalmaztak, amire szerződtem, tehát az otthagyás valódi oka a munkáltató viselkedése, korrektségének hiánya.


Illetve azt mondjátok még meg, hogy ha ezeket a "munkahelyeket" kihagyom az önéletrajzból, nem teszek róluk említést, annak lehet valamilyen jelentősége? Vagy inkább ti is kihagynátok?


Itt most ne egy bankvezető beosztású dolgozóra gondoljatok, hanem egy villanyszerelő, tehát egy átlagos kispolgárra, aki átlagos állást (lakatos, villanyszerelő, satöbbi...) pályáz meg.


Véleményeket kérek.


Köszönöm!


2013. febr. 22. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Hagyd ki, nyugodtan.

Írd, hogy főbb munkahelyeid.

Így senkit sem csapsz be, mert nem hallgattál el semmit!

2013. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az önéletrajz nem hivatalos okirat, mint pl. a személyi igazolvány. Bárkivel előfordulhat - velem megtörtént 2x -, hogy nem jött be egy munkahely, és meg kellett válnom tőle. Az egyik nem releváns volt, egészen más volt a munka, mint amit korábban végeztem. A másiknál a személyi kör nagyon mérgező volt, elviselhetetlen. Egyszerűen nagyon ellenségesek voltak. Van ez így. Mivel az elsőnél nem szereztem gyakorlatot 1 hét alatt, és ráadásul más lett volna, mint a további kompetenciáim, ezért nem szoktam beírni, mert többet úgysem dolgozom olyan környezetben. A másikat sem írom be, mert ha nem hagytak időt és módot a kibontakozásra 2 hónapig sem, nem volt általa mit hozzátenni a gyakorlatomhoz. Nem gazdagodtam általa a munkában. Ha időtartamban, jellegben tehát nem releváns a munka, szerintem kihagyható. Nem kötelező megemlíteni sem, de ha valamilyen okból szóba kerül, meg lehet mondani, hogy voltak próbálkozások, de nem a várt eredményt hozták. Ez egyáltalán nem szégyen, legalább a munkáltató látja, hogy próbálkoztál, mentél a munka után, nem a csodára vártál. Sok álláshirdetésből ki se derül, hogy mire is jelentkezik valaki, mert egy munkakör többfajta feladatot is jelenthet munkahelyenként. Szóval próbálkozni lehet, önéletrajzba ezt megemlíteni nem kötelező. Viszont ha valaki végzett valamilyen önkéntes munkát, és illik a leendő munkáltató tevékenységéhez, az megemlíthető, még hasznos lehet.
2022. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!