Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes elmennem Budapestre...

Érdemes elmennem Budapestre tanulni?

Figyelt kérdés
A családom meg az ismerőseim egy kisvárosban élnek, de én az életemet csak Pesten tudom elképzelni, viszont a családon nélkül nem. Mit tegyek? Ti mit tennétek? Ha Pesten laktok, arról is szívesen olvasnék, hogy milyen ott élni.
2013. febr. 24. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Jártál mát itt valaha? Mi ez a Pest rajongás? Máshol miért nem jó?


Én született pesti vagyok itt élek 38 éve. Eleinte szerettem mert itt volt a számban minden.

Most már sikítva menekülnék ha lenne vidéken munka!


Hogy milyen itt élni? Embere és pénztárca válogatja.

Én a belvárosi dzsumbujban élek.


Az utcák mocskosak, büdös a levegő, zsúfoltság van, az emberek még annyira sem figyelnek másra, mint egy vidéki városban, zaj van egy perc nyugta nincs az embernek. Az itteni csend nem olyan, mint egy kisvárosi, vagy vidéki csend.

A szomszédok többen vannak és közelebb. Elég egy, aki tesz mindenkire.


A házak többsége, sötét, nyirkos udvarral rendelkezik. Nekem ilyen téren mázlim van mert a háztömb csak 3 oldalról veszi körbe az udvart, akárcsak a szomszédos házak, így belül van egy nagy légüres tér, sok fával, és fénnyel. Ennek köszönhetően az udvarunk naposabb, virágosabb. Tavaly cserépben paprikát, paradicsomot termeltünk:)/apró örömök/


Alig vannak előnyei. Max. annyi, hogy több az üzlet, nagyobb a választék, esetleg a szórakozási lehetőségek.

De a dolgok többsége drágább.


Dolgozni se éri meg jobban mert már a fél vidék itt él, tele vagyunk, rengeteg a munkanélküli /én is/ emiatt már szinte nem is lehet normális fizetést kikönyörögni mert mindig van, aki olcsóbban elvégzi.


Aztán gyanítom nincs lakásod itt. Hát az albérletre, rezsire rámegy a gatyád, beújíthatsz ezer másodállást, hogy túléld és vegetálj mert ez nem élet. Egy idő után tele lesz a puttonyod. Miután minden második lakásban albérlő van a környezetemben hát sok vidékit láttam már hazacuccolni. Kevésnek jött be a nagy fővárosi élet.


Persze vannak mázlisták attól függ, mihez értesz, mit akarsz és mennyivel éred be.


Nekem lassan 20 éve vágyam egy kertes ház, hogy a kertben kapirgálja, virágaim zöldségeim legyenek, egy kicsivel nagyobb tér körülöttem, tisztább levegő.


De a lakásom értéke hát...na annyi. És vidéken meg munka nincs. Hát ennyi.


Vannak gyönyörű helyek itt, kirándulni megéri de én már nem lakok itt szívesen.

Lehet másnak más a véleménye.

2013. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon sokszor voltam ott, nagyon tetszik a város, imádom. köszi a választ.
2013. febr. 24. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Az, hogy tetszik kívülről az egy dolog na de benne élni! Hát kinek a pap, kinek a papné. Nem épp nyakig tejföl itt se de máshol sem.


Ha még egyszer erre jársz ha találsz még olyan kaput, ami még nyitva van -mert már mindenki zárkózik- akkor menj be és nézz körül tetszik-e a dohos, sötét udvar. Élnél-e olyan helyen, ahol még a küszöbre is problémás kiülni csak a négy fal van ősztől tavaszig?


Egy raklap ember van egymás nyakán és mégsem ismerik egymást, nem járnak össze, sokszor tényleg azt sem tudod, ki lakik a szomszédban.


Mindenki rohan, nem figyelnek másokra, az élet gyorsabb, idegesebbek, hamarabb egymásnak ugranak. Én amikor dolgozni jártam már nem is figyeltem oda a percenkénti anyázásokra már annyira gyakori.


De azért Pestnek is vannak jó helyei pl. a budai rész, ami megfizethetetlen vagy a kertes, külvárosi részek, ahonnan egy fél nap begaloppírozni a városba. A külső részeken a közlekedés egy katasztrófa szerintem egy vidéki nem vár ennyit némelyik buszra.


Végül is meg lehet próbálni de egy idő után látni fogod a hátul ütőit a városnak és más szemmel nézed majd a saját kisvárosodat.


Én szívesebben élnék egy lassabb léptékű, ember központúbb, kisebb városban, faluban.

2013. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én pörgésre vágyom, de nem fog összejönni még pár évig a költözés sajnos. azért köszi.
2013. febr. 24. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát pörögni azt lehet.


Pörögni fogsz, amikor körberohanod a várost állásért.


Aztán a melóhelyeden is ha véletlen találsz valami alulfizetettet, mert a jók a csókosoknak vannak fenntartva.


Meg a mellék állásodban mert ha albiban élsz akkor nincs mese menni kell.


Dobd mellé még a tanulást is.


Aztán mikor hullafáradtan hazaesel hallhatod, ahogy a szomszédok pörögnek és akkor jó éjszakát.


A szórakozó helyekre meg nem mindig lesz pénzed mert ezreseknél indul.


Én is pesti vagyok. Enyhe sajnálattal és cinizmussal nézem, amikor egy egészséges, vidéki fiatal óriási slunggal és életkedvvel idejön karriert építeni, pörögni, ÉLNI! megmutatni a világnak!a poros kis falujából.


Aztán beleütközik százezer sorstársába és egyszer csak ráeszmél, hogy csak gürcöl a semmiért, lealázzák, nem

megy előre a szekér, bedarálta az élet, rájönnek, hogy itt baromira kemény az élet nem olyan fényes a nagy főváros csak többen vannak és jobban ellátott és ezzel ki is fújt.


A jó barátság ritka hacsak nem együtt nősz fel vele. Az emberek jelentős része felszínes a külsőségek mennek főleg a fiatalok közt.


A fővárosi emberek egy valamiben megegyeznek legyenek bárhol a világon egy külön faj: mind azt hiszi valamivel különb és előrébb van, mint egy vidéki. Tisztelet a kivételnek. Igaz szerelem, igaz barátság? Hát lehet próbálkozni. Egy józan paraszti ésszel nevelt vidéki fiú még mindig természetesebb és többet ér.


Mintha egy kisvárosi kislány elindulna Hollywoodba karriert csinálni:DD Aztán pincérnő lesz belőle.


Pesttel kapcsolatban: Reméld a legjobbakat és készülj fel a legrosszabbra.


Kb. 100-ból egynek sikerül úgy, hogy elégedett a többi elvan mert nincs más lehetőség, sokan visszamennek a semmibe.


Sok pestinek is elege van a saját városából. Sokan mennek el ha van rá módjuk.


Én még húzom valahogy de eldöntöttem, hogy ha megérem az öreg kort tipli bárhová, ahol tized ennyien vannak.

2013. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sulis vagyok :)
2013. febr. 24. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!