Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy jó minőségű...

Honnan tudom, hogy jó minőségű olajat öntenek a kocsimba? Azt hallottam, ha azonnal öntik, akkor lehet rossz a minősége vagy rossz olajat használnak! Ez igaz? Tapasztalatok valakinek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 26. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:
mindenféleképp eresszék le az előzőt és úgy töltsék bele az újat , akkor nem lehet gond, annyira rossz minőségű olaj nincs amitől a kocsi elromlana
2013. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szervízben is emberek dolgoznak. Engem már szívattak meg olajcserével még luxusautóval is.Az ára miatt utánanéztünk mi került ennyibe. Mondanom sem kell, nyoma sem volt az olajcserének, csak egy kis adalékot öntöttek az olajhoz. A szerelő hanyagságból a motortérben hagyta az üres STP-s dobozt. Ezen buktak meg.

A kérdésre válaszolva: sehonnan.Ha nagyon soxor mondod, hogy jó olaj van benne, egyszer csak elhiszed. Olyan rossz olaj nincs, amitől tönkremenne. Csak gyorsabban pusztul.


Fő a bizalom.

2013. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az igazság az, hogy sehonnan. Én azt gondolom a legjobb módszer, ha megtanulod te magad hogyan cseréld ki. Bár a szervízelés mindig bizalmi alapú, úgy gondolom magadban bízhatsz a legjoban. Van olyan honlap, ahol kitudod keresni mi a legmegfelelőbb olaj számodra, vagy elmész egy szaküzletbe és megkérdezed. Azért nem egy akkora művelet, hogy kifejezetten szervízbe kelljen vinni. Ha te nem is de egy ismerősöd meg tudja csinálni, akkor már jobban jártál.


Szerintem. :)

2013. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de milyen szaküzletet érdemes felkeresni?Én nem nagyon szeretek ezekkel a dolgokkal foglalkozni, mert az autó az nem annyira az én témám és félek,hogy elrontom akkor meg nagyobb kárt okozom...:)
2013. febr. 28. 01:05
 5/6 anonim ***** válasza:

érthető, megpróbálom...

először is kell a gépkönyv...abban pontosan le van írva, a Te típusodhoz mit javasol a gyár...


ha nem írnak márkát, akkor csak a SAE 5W, vagy 10W általában, az API pedig (gyártási időtől függően) akárSN is lehet..


tehát ha japán autód van, és még újszerű, akkor példul ENEOS 5W30 -API SM, vagy SN..


ebből veszel amennyit ír a könyv, mondjuk 4 litert, aztán a típushoz illő olajszűrőt, és megkérdezed kinek van aknája...ott kicseréled, vagy a haverod...


de lehet bármilyen másik márka, ezen szeretnek vitatkozni...


bármi is legyen, csak a viszkozitás és a legújabb minőség számít. (SAE, és API). a többi mellébeszélés...


ha spórolós vagy, akkor nem tudom...talán teszko...

2013. febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
beírod a gúgliba az autód típusát évjáratát, aztán példul shell 5W 30, és mindent fogsz tudni...
2013. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!