Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom fizetni az albérlete...

Nem tudom fizetni az albérletet. A Bérbeadó azt mondta hogy még márciusban költözzünk ki. Megteheti?

Figyelt kérdés

1 havi bérleti dijjal vagyok elmaradva és a Bérbeadó máris azzal fenyegetőzik, hogy el kell hagynom a lakást. 2 havi kaukciót fizettem neki amikor átvettem a lakást. A szerződésben 30 napos felmondási idő van, mégis azt mondta, hogy már márciusban el kell hagynom a lakást. Megszűnt a munkahelyem és most nincs miből fizetnem.

A két havi kaukció akkor most nem ér semmit ? Egy havi bérleti díj a tartozásom és máris ki akar tenni. Nem tudom mit tegyek.



2013. febr. 26. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
ha két havi a kaució akkor két hónapig maradhatsz
2013. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kaució lényege, hogy abból rendezze a bérbeadó az esetleges károkat amiket okoztál (ha van) és az elmaradt költségeket.

Azt írod hogy 1 havi bérleti díjjal tartozol? Ugye most a februári bérleti díjat kéne fizetni márciusban. A februári az amivel tartozol vagy azt ki fogod tudni fizetni? Mert ha a februárival már 2 havi lesz a tartozás akkor szerződésszegésért bizony kirakhat márciusban. A 30 napos felmondási idő akkor érvényes ha rendesen fizetve van a bérleti díj.

2013. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
február 10-én kellett volna fizetnem amit nem tudtam teljesíteni, és a márciust sem fogom tudni, amit meg március 10-én kellene fizetnem. Ez összesen 2 hónapnyi tartozás. Ezt nem lehet a két havi kaukció árából fedezni ?
2013. febr. 26. 12:23
 4/10 anonim ***** válasza:

A bérleti díjat előre fizetjük, a rezsit utólag. A 2 havi kaucióból (NEM KAUKCIÓ) általában 1 havi költség jön ki. A 30 napos felmondési időbe is belefértek, hiszen március 31 napos. Viszont biztos, hogy a 2 havi bérleti díjat és a 2 havi rezsit nem fedezi a kaució.

Költözz ki mihamarabb, elvégre csak a tartozásod nőne egyébként.

2013. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 havi bérleti díjjal és rezsivel tartozol. A bérbeadó feltételezem hogy február 10-én is említette hogyha nem fizettek akkor mennetek kell. Csak menti a menthetőt, hogy ne maradjon adósságban miattatok. De még a 2 havi kaució is kevés hogy rendezze a tartozásotokat. Így jogos hogy kiraknak.
2013. febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetted a lakbért, akkor jogos a rendkívüli felmondás. A kaucióra nem lehet hivatkozni, az arra való, hogy a szerződés megszűnése és kiköltözés után is fedezetet nyújtson az esetleges meg nem fizetett költségekre; ilyenek hiányában visszajár. Tehát jogszerűen nem lehet lelakni.
2013. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még kérdezni, hogy amikor átadtam a pénzt a Tulajdonosnak, nem adott az átvételről semmiféle nyugtát. Mivel, úgy van, hogy a kiadó albérlet után is adóznia kell ami pénzt kap a Bérlőtől vagyis tőlem, de mivel erről nem volt szó, gondolom, hogy nincs is bejelentve az állam felé
2013. febr. 26. 14:37
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Attól, hogy te nem kapsz nyugtát, ő még adózhat, és mellesleg ahhoz semmi közöd. Inkább azzal foglalkozz, hogy fizesd ki a tartozásodat!
2013. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom kifizetni a számlákat. Megszűnt a munkahelyem, egyszerűen pénz nélkül nem megyek semmire. Senkitől sem tudok kölcsönkérni, de az is csak átmeneti megoldás lenne.

Aggódom, és csak azt szeretném tudni, hogy ilyenkor vanak-e jogaim és hogy a törvény egy kicsit mellém áll-e ebben a nehéz helyzetben. A másik félelmem meg a Bérbeadó, állandóan itt van és kopog az ajtómon, hogy menjek el. 2 hónappal vagyok elmaradva.

2013. febr. 26. 18:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd. 2 hónappal el vagy maradva. Ez jogot ad a bérbeadónak hogy rendkívüli felmondással éljen, hiszen amiben megegyeztetek azt nem teljesíted. (havi bérleti díj fizetése)

Te megteheted hogy jelzed a NAV felé hogy bérelsz egy lakást, és X. összeget fizetsz havonta X.Y. bérlőnek. De ha bukik a bérlő akkor te is bukni fogsz. Tudod azt szokták mondani hogy a törvény nem ismerete nem ment fel téged sem. Neked az elején kérned kellett volna a szerződést, mivel nem kérted így hallgatólagosan te is belementél a "fekete bérlésbe" Ha kiderül hogy tényleg nem adózott a bérlő utánad akkor te is bukni fogsz. Ezért nem is érdemes utána járnod.. Szóval sok jogod nincsen, csak annyi hogy

1. kérsz pár nap haladékot és kifizeted a 2 havi bérleti díjat.

2. Elköltözöl , nem várod meg míg a tulaj dob ki.

2013. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!