Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésnél, áthelyezhetnek másik munkakörbe?

Figyelt kérdés

Esetleg kevesebb bérért is? Hogy működik ez? Odahoznak egy új szerződést és vagy aláírom, vagy kirúgnak?

Illetve, ha kirúgnának él-e még az a törvény, h 1 évnyi átlagkizetést köteles adni a cég a munkavállalónak ilyen esetben. Úgy tudom, hogy rendes felmondással nem lehet ilyen esetben kirúgni. Még másfél évig tartana a szerződésem.


2013. febr. 27. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles elfogadni az elég tett szerződést, abban az esetben ha az téged bármilyen szempontból hátrányosan érint. De felmondhat neked, viszont ezt köteles megindokolni.

A felmondás indoka továbbra is csak a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet. Kizárólag a munkáltató személyében bekövetkező változás nem szolgálhat a munkáltató felmondásának indokául. Az indokolás csak akkor maradhat el, ha a munkavállaló nyugdíjasnak minősül.

2013. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamint:

A munkáltató felmondással megszüntetheti a határozott idejű munkaviszonyt is, felszámolási- vagy csődeljárás tartama alatt vagy a munkavállaló képességére alapított okból vagy ha a munkaviszony fenntartása elháríthatatlan külső ok következtében lehetetlenné válik.


A munkavállaló mind a határozatlan, mind a határozott idejű munkaviszonyt megszüntetheti felmondással.

A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna. Az okok fakadhatnak a munkáltató és a munkavállaló oldaláról is, például ha megváltozik a munkavégzés helye és a munkába járás ideje több

órával megnövekedne, vagy ha a munkavállaló családi körülményeiben áll be olyan változás, amely miatt nem várható el a munkaviszony fenntartása, megalapozza a felmondást. Az aránytalan sérelem megítéléséhez figyelembe kell venni azt is, milyen sérelem éri a munkáltatót a munkaviszony megszüntetésével.

2013. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Még szerződést nem láttam, de úgy tűnik áthelyezés lesz. Elvileg bér nem változik, csak a munka helyszíne, ami sokkal több időt vesz igénybe.

Még egy kérdés: vajon így, hogy áthelyeztek és modósítanak a munkakörömön, akkor is határozott marad a szerzdésem?? Hiszen aki helyett vagyok, nem oda fog visszajönni, ahová engem tesznek.

2013. febr. 27. 16:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez munkaügyileg már egy többszörösen megkérdőjelezhető probléma. Jogász sajnos nem vagyok. Privátba küldök valamit, próbáld meg azt áttanulmányozni.
2013. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!