Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gépelési munkáért mennyi...

Gépelési munkáért mennyi pénzt illik kérni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy ajánlatot, miszerint heti több alkalommal 15-20 oldalakat kéne begépelnem, hallás után. Viszont én még ilyen munkát nem vállaltam soha, és így nem tudom, hogy mi a reális ár, amit ilyen helyzetben lehet kérni A/4-es oldalak vagy pedig leütésszámok után.
2013. febr. 28. 19:07
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:

Leütésekre számolják. Azért nem betűt írtam mert a szóköz is leütés. Hivatalos helyen kukacosak a pontosságra és helyesírásra. Elírásnál nem számolják az elütéseket. Ezek az árak akkor érik meg ha tudsz "vakon" gépelni.


Diktálás után

0,22 Ft + ÁFA/leütés


Rögzített hanganyagról

0,22 Ft + ÁFA/leütés


Kéziratról

0,24 Ft + ÁFA/leütés


Nyomtatott szöveg gépelése

0,18 Ft + ÁFA/leütés


[link]

2013. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha jól számolom, akkor kb. 2.000,- Ft / oldal ? Ha ez így lenne, akkor a gépírónők keresnének a legjobban. Nem tudom, naponta hány oldalt tudnak írni, de 10-et biztosan, az pedig havi több. mint 200.000,- Ft.
2013. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Az pontatlan számolás. Egy A4-es oldalt, ha nagyon tele írják már 4000 karakter, teljesen sorközök nélkül lenne 4500 karakter. Ez a gyakorlatban szinte már kizárt, így a 4000 leütés / oldal is elég sok.


A 2.000,- Ft / oldal, nos ez másképp megy, pont ezért mivel egy oldalon elég különböző karakterszám lehet. Ha tele írják akár 4500 is és egész más egy előadás szövege, ahol a beszélt formátum miatt lazábban jön ki oldalanként.


Ha jól olvasható betűmérettel számolod, ami pl az Ariel 12-es betűméretben, akkor egy A4/4000 is már nagyon teleírt oldal és ez 880 Ft átlagosan. Ha 2000 Ft lenne egy oldal akkor az 9000 karakter, ami a szokásosan jó olvasható betűmérettel nem férne ki egy oldalra. Így nincs 2000Ft/oldal a gyakorlatban.


A gépíró versenyeken írnak 10 perc alatt kb 6000 karaktert és még 7000-et is. Biztos van statisztika az átlagos gépírói sebességről csak ezt nem tudom. A lényeg ami a fizetést illeti az átlagos irodai munkáknál a havi 200e fizu az egy kezdő fizu. Azt megértem ha sokaknak ez már sok, mert minimál környékén keresnek.

2013. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, vizsgán gépírásból 2500 leütés volt a követelmény 10 perc alatt, természetesen hiba nélkül. 3000 leütés már "magas" foknak számított.

A 6000 már iszonyú mennyiség, régen ezt csak gömbfejes írógépekkel lehetett elérni, mert a többi nem bírta ezt a sebességet. Viszont ezt egész nap fizikai képtelenség teljesíteni, maximum arra a 10 percre.

A gépelés (vakon, 10 ujjal) az egy idegileg nagyon megterhelő munka, mivel a gépelés maga egy idegmunka. Az ujjaid be vannak programozva, hogy egy adott betű láttán, melyiket hova indítsd el a billentyűzeten.

Árat sajnos nem tudok mondani, így még nem vállaltam munkát, de az alkalmanként 15-20 oldal még kivitelezhető...:D

2013. júl. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 válasza:

Tudom, hogy ez már egy nagyon régi kérdés, csak véletlenül kerültem ide.

Csak azért szólok hozzá, mert hátha más is ilyet keres (mint most én), és idetéved.

TELJESEN HIBÁSAK a számolások!

Egy gépelt oldal a megadott paraméterekkel átlag 2000 leütés, az itt leírt árak szerint az csak kb. 360 Ft (plusz ÁFA) oldalanként!

2015. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!