Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megnézzem vagy inkább ne?

Megnézzem vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Apukám a hétvégén meghalt keringési elégtelenségbe. Hétfőn lesz a temetés. Megnézzem vagy ne? Csúnya látvány fog fogadni??
2009. szept. 11. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A halottakat nem szokás megmutatni a temetésen, főleg mert a legtöbbet el is hamvasztják (egy kis dobozban fogják a valószínüleg a sírba helyezni)

Ne a látvány zavarjon, ő az apád volt...

2009. szept. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken a koporsós temetésen nem szokták lezárni a koporsót. A temetésre előkészítik a halottat. Lemossák, szépen felöltöztetik, megfésülik.....stb. Akkor, amikor az emberek meghalnak, kisimul az arcuk is, tehát sok változást nem fogsz találni rajta. Te döntsd el, hogy megnézed, vagy nem, mert az lesz az utolsó kép, amire mindíg emlékezni fogsz. Az én édesapám balesetben halt meg, én nem néztem meg, így az a kép maradt meg róla, amikor még élve láttam. A ravatalozóban a hozzátartozók ott állnak a koporsó mellett, így nem teheted meg, hogy nem nézed meg. Ha nem akarod, hogy ebben az állapotában lásd, akkor beszéld meg édesanyáddal, hogy te megvárod, amíg lezárják a koporsót. Nagyon sajnálom a történteket, és őszinte részvétem.
2009. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ne nézd meg. A barátom nagyapja nemrég meghalt,nyitott koporsó volt, ő megnézte és azt mondta, hogy teljesen más volt az arca. Az anyukám nem nézte meg annak idején a halott nagymamáját, mert nem akarta, hogy az a kép maradjon előtte. Szerintem inkább emlékezz az élő apukádra, a mosolyára, a tekintetére. Őszintén részvétem a veszteségért.
2009. szept. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. szept. 12. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!