Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kezdjek anyámmal? Hogy...

Mit kezdjek anyámmal? Hogy segíthetnék neki? Meg lehet még egyáltalán menteni? (lent bőv. )

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid, és érthető lenni:

Én 15/L Vagyok. Anyám 49 éves. 6 éve a szomszédunkba költözött egy holland házaspár, akiknek mondanom sem kell, sok pénzük van. Anyámnak a pénz itt nagyon betett, meg az, hogy a férfi szerinte jó képű, bejön neki (meg nagy a f*rka..). Anyámnak teljesen elvette az eszét. Párszor lefeküdtek, de a férfi nem akart többet, viszont ezt nem közölte anyámmal. Anyám naivan teljesen beleesett és kitette apámat. 9 évesen nekem nem volt túl jó, hogy apu-és anyu között cikáztam, pláne, hogy normális családot akartam. Na szóval, a férfinek FELESÉGE VAN. A nőt megcsípte a kullancs 13-4 éve, azt hiszem Limekóros(bocsi, de nem tudom, hogy írják..). Ezt kezelték neki, és még mindig él, ám anyám meg van arról győződve, hogy halálos beteg és haldoklik. Arról is meg van győződve, hogy a férfi szerelmes belé, és ha a felesége nemsokára belehal a betegségébe(úgy sem fog!) akkor a férfi aranygyűrűvel és bankszámlával, nyitott karral rohan át anyámhoz.. A férfi idősebb anyám apjánál, ami elég beteges..

Anyám most segélyekből él, ott húzza le apámat, ahol csak tudja (elég ügyesen játszik ilyen téren, de mégis szarul áll anyagilag). Nem mindig jut vacsi, a vizet kikapcsolták nála... Én igaz apámnál többet vagyok, viszont ő az anyám, és szeretném, ha elfelejtené a fickót, kimászna ebből a gödörből, túllépne rajta és megpróbálna új életet kezdeni. Tudnék neki segíteni, tudnék neki munkát szerezni, kiköltözhetne abból a parányi faluból a közeli városba és lehetne élete. Nem segélyektől függene, meg hogyha le tudja húzni apámat, vesz kaját ha nem akkor nem.. Viszont nem hajlandó semmilyen segítséget elfogadni. Nem fogja fel, hogy baj van vele, nem hallgat rám, ha szólok neki, hogy kérjen segítséget, akkor fel van háborodva.. Ezzel a viselkedéssel, engem már egyszer az őrületbe kergetett, én mentem el orvoshoz, aki felírt nekem nyugtatót, anyám meg mind beszedte. Szerencsére gyenge volt és nem lett baja. Most egy hete felíratott magának altatót, mondván, hogy "nem tud aludni". El akartam dugni, de megelőzött, így azt sem tudom, hol van.. Már nem egyszer eljátszotta, hogy begyógyszerezte magát, vagy elindult a vonat alá (félúton visszafordult, és nem a lánya miatt, hanem mert nem akarja magára hagyni a szerelmét..)

Ha van még kérdés, kérdezzetek..

Szóval szerintetek mit lehet vele kezdeni? Nagyon meg szeretném menteni, mert így csak tönkreteszi magát(vagy már tönkre is tette...)


Bocsi, hogy hosszú lett, de rövidebben nem ment..


(Megy majd a zöld pacsi!)


2013. márc. 5. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

a gyógyszerezés nem egészséges,de ha ez megnyugtat abból nem tud annyit bevenni hogy meghaljon(anyán is próbálta,innen tudom)

ki kéne mozdítanod a való életbe,jó lenne ha a pasi végleg közölné hogy nem komoly a dolog,de nehéz lesz elérni hogy lemondjon róla ha ott van a közelében,ne ártana ha megpróbálnál rá hatni,nem a legjobb megoldás de talán az érzelmi zsarolás rávezethetné hogy ez senkinek sem jó

esetleg lehetne beszélni a barátaival,vagy akikkel jóban van hogy próbálják meg ők is elmagyarázni neki hogy ez mennyire nincs így jól,vagy vigyék el őt valamerre kikapcsolódni,talán ha nem a pasira figyel jobban átfogja látni a dolgokat

remélem minden rendben lesz:)

2013. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Az igazság az, hogy a viselkedésével szinte mindenkit elmart magától, csak egy két ember van, akikkel beszél, ők már nem egyszer próbálták, de anyám nagyon makacs.

A közelben nincs olyan hely, ahová ki tudnám mozdítani. Most épp gyűjtöm a zsebpénzem, hogy a nyáron el tudjam vinni valami strandra vagy wellness szállóba meg vásárolni pár napra, hogy észrevegye, hogy fontos nekem, és jót akarok neki, és ha új életet kezdene, és hagyná, hogy segítsek neki, akkor ilyen élményekben sokszor lehetne még része.

Az első viszont, amit meg teszek majd, az, hogy régen sokat kézimunkázott és nagyon szépen csinálja. Veszek neki majd anyagot és meggyőzöm, hogy csinálja, majd keresek emberkéket, akik megveszik, és a pénzt meg odaadom anyámnak. Így látni fogja, hogy nem olyan nehéz dolgozni, és ha csinálja, akkor mindig jön majd be neki a pénz..

Viszont ha ezek nem jönnek be, félek, hogy kifogyok az ötletekből..

(Ment a zöld pacsi!:))

2013. márc. 5. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!