Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egyik...

Hogyan segíthetnék egyik barátomnak, akinek meghalt az anyukája? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Osztálytársamnak pár hónapja halt meg az édesanyja. Látom, hogy bántja a dolog, de nagyon erősnek akarja mutatni magát, ezért sose beszél a dologról. Múltkor kicsit ittunk és sírt nekem, hogy mennyire rosszul van.. de utána megint bezárkózott, és mérges is volt magára, amiért megnyílt nekem. Nem tudom, hogyan tudnék segíteni rajta. Még csak 17 éves lány.. nagyon nehéz lehet most neki.

18/f


2012. dec. 22. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem tudja feldolgozni azt ami történt. Fontos, hogy sürgősen pszichiáter segítségére van szüksége, aki segít neki feldolgozni ezt a traumát. Ebben te nem segíthetsz, főleg hogy csak részegen nyílik meg. Arra figyeljetek oda, hogyha nem kezelik kellőképpen a lelki traumát amit okozott az édesanyja halála, attól depressziós lehet, ami öngyilkossághoz, alkoholizáláshoz, akár szervi megbetegedésekhez is vezethet. Orvos! Komolyan! Ne higyj annak aki azt mondja, hogy nem kell szakember! De kell! És ezt ő is tudja, pontosan ezért nem mer megnyílni mert fél, hogy te is erre fogsz gondolni.
2012. dec. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, csak félek, hogy mi van akkor, ha rossz néven venné, és még inkább bezárkózna. Így is nehéz volt vele összebarátkozni, nem szeretném, ha "csalódnia" kellene bennem.
2012. dec. 29. 18:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz :)

Nemtudom leírni, de nekem megy ez :)

2013. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem egy 17 éves lány nem nagyon fog megnyílni egy orvosnak. Tudsz te is segíteni neki. Ne enged, hogy magába forduljon, rángasd ki. De nem arra gondolok, hogy vidd el bulizni, hanem ücsörögj vele, nézzetek filmeket. Közben lehet beszélgetni bármi másról is jó hátérzajnak. Csináljatok olyan dolgokat amiket Ő szeret. Hagyd, hogy Ő irányítsa a beszélgetést ne próbáld rákényszeríteni, hogy beszéljen róla, majd fog ha úgy érzi hogy készen áll és megbízik eléggé benned. Légy megértő de ne sajnáld nagyon nyilván valóan mert akkor neki is eszébe jut, hogy tulajdonképpen szomorúnak kéne lennie. De néha csak hagyni kell az ember, hogy feldolgozza a fájdalmát, egyedül. Hiszen tényleg nem érthetjük meg min megy most keresztül.
2015. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!