Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen az alaptörténet a...

Milyen az alaptörténet a könyvemhez?

Figyelt kérdés

14 vagyok és tavaly kezdtem el írni ezt a könyvet.Ez egy triológia lesz. Első része: Ébredés.Mágikus-fantasy szerű kalandregény. Vélemény???(Ha szeretnétek bel˜őle részleteket olvasni, itt találtok egypárat: Könyvek és írok oldala a facebookon.)


öt vadidegen lány...

öt halott és feltámadt őr...

egy velencei szliveszteri éj...

egy sorsdöntő születésnap...

Bea, Sam, Lin, Caroline és Layla nem akármilyen lány. Egy prófécia tette lehetővé, hogy megszülessenek. Ahhoz, hogy a földön újra béke és nyugalom legyen, az öt lánynak el kell jutnia Londonba, hogy megkeressék a Kaput, ami a Birodalomba vezet. Vajon sikerül megtenni ezt a fárasztó, szökéssel és veszéllyel teli utat, anélkül, hogy az álnok ősök csapdájába essenek?



2013. márc. 6. 11:07
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia!:)

Hát, ez alapján az ismertető alapján, megmondom őszintén, nem olvasnám el, ilyet tucatszámra találhatsz akárhol, igazából talán az ismertető rövidsége miatt is:) De, ha a karakterekből kihozol valami jót, és raksz bele valami komolyabb, tanulságosabb konfliktust is, mint a világmegmentés (jó, ez így nagyon furcsán hangzik, tudom, de mostanában ez már sablonosnak számít), és jól írsz, akkor lehet belőle jó könyv. Szóval, ha véleményre vagy kíváncsi, szerintem írj egy kicsit többet a történetről, mert erre csak az jön le az embernek, hogy "már megint egy sablon" (magamból indulok ki, sikítsatok, ha nem így van!!)

Tudom, tudom, kicsit negatív lett, de nem elkedvtelenítésnek, hanem ösztönzésnek szánom. Figyelmeztetés: ha valaki nem ért egyet velem, hajlandó vagyok kulturáltan megvitatni a dolgot, de ne hurrogjatok le csak úgy.

Jó írást:)

2013. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

Szerintem attól függ,hogy valaki elolvasná-e vagy sem,hogy milyen könyveket szeret illetve attól,hogy mennyi idős. Én sem olvasnám el,mert már legalább 10 ehhez hasonló könyvet olvastam. Ha kicsit alakítod és kitalálsz olyanokat,amiket még nem nagyon alkalmaztak könyvek írásánál(fantáziákra,helyszínekre gondolok),akkor talán lehet jobb is:)

De azért nem rossz,a korodhoz viszonyítva.

Sok szerencsét az íráshoz!

2013. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ösztönző szavakat, és teljesen egyetértek mindkettőtökkel! :)Nyugi, lesznek benne olyan csavarok, hogy az ember majd nem bírja letenni a könyvet! Pl:Sam, a víz és a fagy őre (Aqua) kiskorában összejött az egyik Uralkodóval (a gonoszak egyik fővezérével). A srác tudta, hogy Sam kicsoda igazából (nem részletezem, hogy miért, mert lelőném a poént:)), és mégis tiszta szívéből belszeretett abba, akit egy nap majd véglegesen meg kell ölnie. Meg a sítáborban is a barátnőimmel kitaláltunk részleteket, úgyhogy ötletből nincs hiány, még időutazás is lesz benne! :) És tényleg köszönöm az ösztönzést, mostmár jobban fogok igyekezni! :D
2013. márc. 18. 15:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia.:) Nekem tetszik az alap sztori, sok sikert az írásához. Csak annyit szeretnék még mondani, hogy a Vámpír naplók első kötetének is a címe Ébredés. :S :)
2013. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te jó ég!

Én is 14 vagyok,de nem írok ilyen óvódásoknak való könyvet...Szerintem az "alaptörténet" nagyon szánalmas,ráadásul a címe koppintás a Vámpírnaplókról...Tudod, lopni bűn.

2013. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Utolsónak üzenem, hogy dacára, hogy te is 14 éves vagy, és "nem írsz ilyen óvódás könyvet", megfogalmazhatnád intelligensebben is a mondandódat. Igaz, hogy tucatkönyvnek tűnik elsőre, de nem ismerjük a valódi cselekményt, a karaktereket, ebből kiindulva nincs jogunk azt mondani rá, hogy szánalmas. Ha meg nem tetszik, akkor azt meg lehet mondani kulturáltan, valamint önfényezés nélkül is. És nem biztos, hogy lopta a címet, ezt is meg lehet említeni jó szándékkal, hogy felhívod a figyelmét arra, hogy ez a cím már létezik. Pont.

Nem mondom, hogy jogom van kioktatni valakit, aki csak egy évvel fiatalabb nálam, és bocsánat az off-ért, de ez a válasz nagyon felháborított. Első voltam egyébként, és még mindig ugyan azon a véleményen vagyok.

2013. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ööhm... Először is nagyon sok változtatást csináltam már rajta, szval egyáltalán nem óvodás. Másodszor pedig magasról leszarom a Vámpírnaplókat, az utolsó ami érdekel, hogy mi a címük, szval egyáltalán nem tudtam, h az a címe annak is... Csak ennyi
2013. szept. 11. 15:35
 8/8 anonim válasza:

Szia, már befejezted a könyvet? Szívesen elolvasnám, mert tetszik az alap ötlet, attól függetlenül, hogy picit sablonos :D

Imádom a fantasyket 🥰

Csak így tovább! ;)

2020. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!