Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hisszük magunkat mindig...

Miért hisszük magunkat mindig okosabbnak másoknál?

Figyelt kérdés
Van egy érdekes jelenség, ami annyira mindennapos már, hogy talán sokaknak fel sem tűnik. Az emberek jelentős része annyira okosnak képzeli magát, hogy az már fájdalmas, de főként bosszantó. Miért hisszük azt, hogy mi jobban értünk dolgokhoz, jobban , mint olyan emberek, akiknek az a szakmája? Lásd: autós oktatja a rendőrt, utas a buszsofőrt, ügyfél a pénzügyi tanácsadót, állampolgár a politikust, laikus a festőt, kőművest, asztalost, és így tovább...

2013. márc. 6. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sok ember unatkozik vagy nincs kivel beszélgetnie és azért okoskodik (általában idősebb emberek).

Van olyan is, aki beképzelt és azt hiszi, Ő mindenben tapasztalt már. Ez a legrosszabb, mert mellé még erőszakos is, míg az első szimplán unalmas (ezek legtöbbször vezető beosztásban lévő emberek, akik a frusztrációjukat vezetik le máson).


Ez az én szubjektív véleményem volt, nem okoskodni próbáltam! :D

2013. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én ezt a 25-45 éves korcsoportban tapasztalom a leggyakrabban.
2013. márc. 6. 13:24
 3/12 Jézus :) ***** válasza:
Válasz az egó. Okoskodunk, hogy mások azt higgyék okosabbak vagyunk. Ez jó érzéssel tölt el bennünket, de néha nem vesszük észre, hogy néha már bosszantóak vagyunk másoknak.
2013. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De mi üthetett belénk? Nem mondom, hogy hű, de öreg vagyok, de azért pár X-et már megértem, ilyet régebben nem tapasztaltam. Előfordult, persze, de ma ez már mindennapos.
2013. márc. 6. 13:29
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
én pl. azért, mert okosabb vagyok másoknál
2013. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinél?
2013. márc. 6. 13:47
 7/12 anonim ***** válasza:

én nem hiszem, hanem tudom, hogy a legtöbb embernél okosabb vagyok. papírom is van róla.


viszont amihez nem értek, abba nem pofázok be. max. kérdezek.

2013. márc. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 fery66 ***** válasza:
Van aki hiszi,van aki tudja.Amihez nem értek,igyekszem nem belepofázni.
2013. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem már az is meglepő, ha valaki biztonsággal ki tudja jelenteni magáról, hogy ő a legtöbb embernél okosabb. Hiszen ez egy nagyon tág dolog. Még két, azonos területen érdekelt, azonos képzettségű ember közt sem lehet eldönteni, hogy melyikük az okosabb, hiszen mindenki rendelkezhet olyan információval, olyan tudással, amely a másikból hiányzik. Nem beszélve az élet egyéb területeiről. Lehet, hogy egy adott témakörben az egyik, másik témakörben a másik rendelkezik több, magasabb szintű tudással.
2013. márc. 6. 15:08
 10/12 Jézus :) ***** válasza:
0%

Aki ki meri jelenteni, hogy ő alegokosabb, ill. hogy okosabb a legtöbb embernél vagy átlagon felüli tudással rendelkezik a legundorítóbb dolog. Mivel itt már az ember eltűnt csak a tökéletesen kifejlett egó van jelen, és a legszörnyűbb , hogy ezt az illető nem is tudatosítja.


"Jézus mondta: Boldog az oroszlán, amelyet az ember megeszik, és az oroszlán emberré fog válni; és átkozott az ember, akit az oroszlán megeszik, és az ember oroszlanná fog válni." - oroszlán helyébe csak helyettesítsük be az egót, és máris tisztább a kép.

2013. márc. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!