Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy 'csodálatos'...

Hogy van az, hogy 'csodálatos' társadalmunk jobban elfogadja az alkoholizmust, mint azt, hogy például valaki szív?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt az egészet, mm csomó érv van amellett, hogy miért jobb a Kannabisz, mint az alkohol. (jó-jó ellenérvek is vannak, de sokkal több szól mellette) Így orvosi célokra is jobban fel tudják használni, mint egy kannásbort :D Még is az van, h ha valaki elkapnak egy szál cigivel, az már komoly bűnöző, szörnyeteg, szemétláda, a társadalom legalja...azonnal ráragasztják a 'drogos' jelzőt, és el van könyvelve élete végéig. Míg aki hazamegy csaprészegen, szétüti az asszonyt, meg a három kisgyereket...az nem tré, családban marad! Csomó alkesz formát látok, akik elitták az életüket, és NAGYON agresszívan tudnak viselkedni(nem egyszer kötöttek belém mondjuk részegek) De ez még akkor sem tré... MI A BAJUK AZ EMBEREKNEK?O.o

2013. márc. 11. 22:59
1 2
 1/17 anonim válasza:

Mert egy pálinka,bor termelő társadalom a miénk.

Ahol füvet termesztenek ott meg az az elfogadottabb.

2013. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

1. Mert ez van a Büntető törvénykönyvben, mi pedig törvénytisztelő polgárok vagyunk, vagy mi a szösz...

2. A mi társadalmunk és tradícióink az alkoholt ismerik, ezt tanulták meg jól-rosszul kezelni. A drog ott okoz katasztrófát, ahol nem működik a társadalmi kontroll. Pl. indiánok és a tüzes víz esete.

2013. márc. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%
Mert a fű nagyobb függőséget okozhat mint az alkohol.Annak idején sokat ittam de nem hiányzik az alkohol.Fűnél szerintem más lenne a helyzet,de nem mindenki szok rá a fűre.Állítólag jobb hatása van mint az alkoholnak
2013. márc. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nos nem csak állítólag, hanem tényleg:D Rengeteg mindenre jó hatással van, és nagyon sok betegségnél csökkenti az amúgy elviselhetetlen fájdalmat. Végül is a 'fű' is tradíció egyes helyeken, ahol összekötik a spiritualitással. Tulajdonképpen maga a növény, nem csak kábítószer formájában alkalmazható(kötél, szövet, papír a rostos szárak végett) Régebben még gabona/rizs helyett is alkalmazták Kínában. A legelső nemesített növények között volt. Tény, hogy vannak árnyoldalai is, mint az, hogy ha valaki hajlamos akkor előhozhat pszichés betegségeket, és a függőség amit okoz, nem testi...sokkal inkább lelki. Nem lehet túladagolni, így nem hal bele senki(maximum, ha egy 10 emeletes tetejéről rád dobnak 100 kilót :D) Az alkoholban, sőt a többi sz*rba már nagyon sokan meghaltak, de a zöldbe még SOHA SENKI(megjegyezném, hogy magától a hatóanyagtól, és a fogyasztástól) Azért nem egy heroinról vagy egy Metamfetaminról beszélünk ami miatt halomra ölik az embereket, meg tönkreteszi a testet. Ha felelősségteljesen használná az átlagember(mondjuk itthon) akkor SZERINTEM nem lenne belőle tré. Nyilván nem adnám a gyerekem kezébe, hogy tessék szívjad... JÓ VOLNA, ha olyan lenne mint mondjuk az alkohol: Azok az emberek vásárolhatják boltokban, akik már nagykorúak és felelősségteljesen tudnak dönteni... Na de már csak az a gond, hogy attól h valaki betölti a 18-at, nem lesz értelmesebb, vagy felelősségteljesebb... De az ideális ez lenne... És akkor az orvosi kutatásokról, gyógyszer előállításról még nem ejtettem szót :/ Mondjuk az is igaz, hogy a legtöbb ma termesztett Kannabisz teli van különböző vegyszerekkel, meg szteroidokkal, hogy szebb legyen, nagyobbra nőjön, több legyen rajta... És rengeteg helyen felütik Kokainnal vagy más drogokkal, amik csomó gázt okoznak. De inkább abbahagyom ezt a monológot O.o
2013. márc. 12. 02:12
 5/17 anonim válasza:

teljesen egyetértek a kérdezővel, és jómagam is ugyanezen az állásponton vagyok. Azt is észrevettem, hogy általában akik ítélkeznek, azoknak vagy fogalmuk sincs mi a különbség a fű és a heroin között, vagy a média áldozatai, és nem látnak tovább az orruknál.

Más dolog, a mérték. Hajdanán fiatalként sokat piáztam, idióta társaságba keveredtünk, minél kevesebb pénzből minél jobban hazavágtuk magunkat, aztán a kellemetlen másnaposság kísérte végig a hétvégéimet. Bíróságon és rendőrségen is megfordultam. Mióta egyszer kétszer füveztem, kis mennyiséget, nyugis kanapéba szögezős hatással élveztem az estét barátaimmal. Legrosszabb esetben is annyi baj történt, hogy telezabáltuk magunkat minden finomsággal, vagy kiürítettük a hűtőt.

Azóta ha buliba megyek, 1-2 sör lecsúszik, de nem kívánom azt a szintet, hogy egyáltalán részegnek érezzem magam, csak egyszerűen szeretem a sört, és szomjas vagyok. de cseppet sem kívánok berúgni.

2013. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nem kell a két dolgot versenyeztetni egymással! Mind a kettő drog, és mind a kettő káros!
2013. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jó igen, ez tény, de engem az érdekel, hogy miért elfogadottabb az egyik, mint a másik... ha mindkettő káros. Nyilván megvannak rá a saját válaszaim is, mert nem vagyok ostoba ember...csak érdekel mások véleménye ezzel kapcsolatban :)
2013. márc. 14. 00:10
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
Kedves kérdező! A fűről alkotott mámoros képeid ott buknak meg szerintem, hogy egy káros szart akarsz összehasonlítani egy talán még károsabb szarral.(az iménti az alkohol). Ám attól, hogy egyik károsabb a másiknál attól még ugyanúgy szar marad mindkettő. Tudod ezen a világon az ember az egyetlen élőlény amely tudatosan vesz olyan dolgokat magához amik károsak őrá(sőt gyakran másokra is). Ezért tartom szomorúnak azt, hogy a nagy átlag az ember vs. állat versenyben az állat alatt teljesített. Gratulálok! Így múlik el a világ dicsősége.
2013. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Ami pedig konkrétan a kérdést illeti: a kettő mégsem ugyanaz. A bornak legalább van kis mennyiségben némi pozitív hatása. És ami a füvet illeti, ide egyetlen szót írok: kapudrog.
2013. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 an00nym ***** válasza:

Kedves kérdező, elhiszem hogy nem vagy ostoba, de akkor mégis mi a jó francnak írsz ki ilyen kérdést?

drogtémában ennél alulműveltebb társaságot keresve sem találsz,


pl. a kapudrog-elméletet már nagyon sokszor megdöntötték ugyanis sem biológiailag sem pszichológiailag sőt még statisztikailag sem igazolható, leginkább azért nem mert a kender szinte semmilyen toleranciát nem alakít ki


-a némi pozitív hatásról annyit hogy létező legsokoldalúbb gyógynövény: [link]

-megfelelően használva egyáltalán nem káros

-nem okoz fiziológiai függőséget(az alkohollal, nikotinnal és koffeinnel ellentétben)


hogy valami értelmeset is hozzátegyek:

azért mert a magyar drogpolitika kb.20évvel le van maradva a fejlett országokétól és így minden statisztikára magasról téve továbbra is tiltással szabályoznak, amiért cserébe gondolom kapják a jutalékot a maffiától, a média a politika szócsöve: randomjancsi aki annyit vél tudni hogy "a drog az rooosssz, ééértem?" pontosan azt adja vissza birka módon amit sugároznak felé és mivel a többség nem tudományos érdeklődéssel viseltetik a tudatmodósítók iránt követik a vezérbirkát aki legagresszívebben terjeszti a hülyeséget

(ők más hazugságokon/tévedéseken akadnak ki, és miután kiírnak egy ehhez hasonló kérdést nagyon ki vannak akadva hogy mások milyen elavult tudománytalan nézeteket vallanak)

egyébként csak nézz körbe, ha figyelemmel követed a világ történéseit bizakodóbb leszel, 15-20éven belül szerintem nálunk is dekriminalizálják a kendert, persze addigra azt rengeteg pénzt amit egy gyors legalizációval szakíthatnánk már baszhatjuk :)

2013. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!