Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jobbkezes vagyok. Lenne-e...

Jobbkezes vagyok. Lenne-e bármi bajom, ha a jobb kezem helyett elkezdeném használni a bal kezemet is?

Figyelt kérdés

Zavar, hogy a bal kezemet szinte semmire sem használom, és emiatt sokkal gyengébb, mint a jobb. Csak akkor használom, ha tartok vele valamit, az egyetlen jelentős szerepe a gépelésnél van.

Ha egyes hétköznapi dolgokat átvesz a bal kezem, attól jelentkeznének azok a bizonyos átszoktatási „betegségek”?

Írásban biztosan nem váltanék, de más dolgokban, pl. fogmosásban, evésben, egyéb hétköznapi dolgokban



2013. márc. 11. 22:59
 1/3 anonim válasza:

Gyakorlat teszi a mestert :)

Én eredetileg balkezes voltam de miután egymás után eltörött mindkét kezem így volt 1 hónapom csak a jobbkezemet használni amíg a bal volt törve. Mostmár kétkezes vagyok...valamit a ballal valamit a jobbal tudok jobban csinálni de írni mindkettővel tudok.

Csak annyi hogy az elején hamar elfárad a kevésbé használt kéz, esetleg ínhüvelygyulladást kaphatsz de túl lehet élni...de az elején nem szabad megerőltetni és nem lesz gond

2013. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fejlődési rendellenességet csak akkor okoz a váltás nem saját elhatározásból történik másik kézre.


Nekem is el volt törve a jobb kezem, 4helyen.

Könyéktől lefelé gipszeben volt, ezért megtanultam írni és enni bal kézzel.

Egyáltalán nem volt frusztráló.


Bár amint lekerült a gipsz, újra jobb kézzel csináltam minden fontosabb dolgot.

Csak egy dolog maradt meg a balkezes korszakból.

A kés és villa együttes használata, evéskor. Ilyenkor a villa mindig a bal kezembe kerül a kés meg a jobba.

2013. márc. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem is volt eltörve a jobb kezem, és akkor mindent a bal kezemmel csináltam, szerintem ezért ügyesebb nekem, mint más balkezeseknek, de még így is nagyon ügyetlen.

Nekem egy dolog van, amit fordítva csinálok: kártyázásnál fordítva fogom és keverem a lapokat.

2013. márc. 12. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!