Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkaügyi központ behívott...

Tóth Tibor István kérdése:

A munkaügyi központ behívott közmunkára. A közmunka kiváltható -e önkéntes munkával, . Ha visszautasítom a közmunkát, és az önkéntes munkát vállalom megvonhatják -e a 22800ft-os szociális segélyt? Jogilag hozzáértők válaszát várom. Tibor

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ameddig nem hivnak be addig Te döntheted el, hogy milyen formában igazolod le a kötelező 30 napot.(Van akit 365 nap alatt egyszer sem) Azonban, ha hívanak és nem mész el az együttmükődés megtagadásának minősül és megvonhatják a támogatást.

Még annyit tehetsz, ha magasabb iskolai végzettséged van akkor megprobálhatsz valami könnyebb melót kikunyerálni. (Kemény -határozott fellépéssel.)

Mi egyébként a végzettséged?

2013. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sándor G ***** válasza:

Nem hiszem hogy te szoc.segélyt kapsz,mivel annak összege 28000Ft. és az csak 54év felettieknek jár.

Szerintem te tartós munkanélküli lehetsz,és az F.h.t -t kapod/már 4éve ez a neve/,melynek összege ez évben 21800Ft.

Bármikor behívhatnak igen, és ha nem tudsz jobb munkahelyet szerezni magadnak, mint a közmunka, és/vagy tanfolyamra jelenkezni, akkor bizony el kell vállalni a felajánlott munkát.

Mert 1évre elvesznek'minden ellátást, a munkaügyi kp.

úgy látszik nagyon tájékozatlanok az emberek itt a fórumon,mindenki azt hiszi szoc.segélyre jogosult, az jár neki, nem semmi.

2013. márc. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt nagyokos.

Nem 280000-ret kapok a szociális osztálytól,hanem 22800-at.A

280000 már a múlté.

A 22800 segély pontos neve:Aktív korúaknak járó pénzbeni juttatás.

Még nem vagyok 54 éves.

2013. márc. 18. 08:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvégezheted ingyen önkéntes munkában, amire mások fizetést kapnak és te kapnál 47-et.
2013. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 verde ***** válasza:

Az ellátás amit kapsz az aktív korúak ellátásán belül, a foglalkoztatást helyettesítő támogatás. Ennek a támogatásnak az egyik továbbfolyósítási feltétele, hogy egy éven belül min. 30 napod legyen amit ledolgoztál. Ha elmész 30 napra önkéntes munkára, az szép és dicséretes dolog, (ezzel már le tudod igazolni a kért 30 napot) de ettől függetlenül bármikor behívhatnak, és el is kell vállalnod a munkát, ha nem vállalod 1 évre megvonják.

A légyen, hogy 30 nap a minimum, de van az évből még 335nap...

2013. márc. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
19%
Ha visszautasítod a közmunkát, megvonják a segélyt. Engem is behívtak, elfogadtam, igaz, irodai munkát végzek és jól érzem magam.
2013. ápr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem leírták. Engem is behívtak ebben a hónapban közmunkára 3 hónapra és el kellett fogadnom. Más kérdés hogy nem a megfelelő munkakört ajánlották fel először az adatnyilvánartásuk katasztrofális állapota miatt, de aztán beraktak egy másik, jóval könnyebb munkára.
2013. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!