Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bérlek egy üzlethelyiséget,15...

Bérlek egy üzlethelyiséget,15 éve, amit a tulajdonos most el akar adni. Meghirdette, de nekem nem szólt. Nincs rá elővásárlási jogom?

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 06:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel béreled , ezért elővásárlási jogod van rá .

De amíg szerződésetek van addig nem adhatja el senkinek se .

2013. márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Minden attól függ hogy ilyen esetekre mi van kikötve a szerződésben! Mivel azt mi nem látjuk, ezért rendes tanácsot sem lehet adni. Olvasd át és értelmezd a szerződéseteket.
2013. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Egy idős nénitől bérlem, semmi nincs a szerződésben, azon kívül, hogy határozatlan ideig bérlem.

Semmi kikötés, ilyesmi.

2013. márc. 22. 07:28
 4/11 anonim válasza:

Az hülyeség, hogy mi van kikötve a szerződésben. A szerződésben feltehetőleg ugyanis benne van az, hogy a szerződés ## napos határidővel mondható fel. (Határozatlan idejű szerződésben ez a gyakorlat.)

Ha nincs kikötve az elővásárlási jog, akkor nem tehetsz semmit.

De nem értem: Ha évek óta rendszeresen fizetsz a tulajdonosnak, akkor miért nem lehet vele ezt megbeszélni: Neki tök mindegy, hogy kinek adja el. Nem?!?

2013. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én sem értem! A 15 év alatt soha nem volt gond, se a fizetéssel, se a használattal, barátságosan elbeszélgettünk mindig.

Három hónapja sajnos annyira bedőltem, hogy el vagyok maradva egyetlen havi bérleti díjjal.

Erre idegesedett volna be? Meghirdette, anélkül, hogy nekem felajánlotta volna!

Felfoghatatlan, mire játszik?

Józan paraszti logikával az adna érte többet, aki ennyi éven át használta, nem?

2013. márc. 22. 16:41
 6/11 anonim válasza:

Háááát. Az én paraszti eszem másként jár. Ha van egy bérlő, aki néhány 10 eFt-os elmaradásban van, akkor az nem valószínű, hogy meg tudja venni az ingatlant milliókért. Ha meg van annyi tőkéje, akkor miért van elmaradásban?

Égészen biztos vagyok benne, hogy ezt a nézeteltérést barátságos beszélgetéssel meg lehet oldani. A lényeg: akármennyire is fáj: Neked kell békülékenyebbnek, higgadtabbnak, türelmesebbnek lenned.

2013. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ha meg van annyi tőkéje, akkor miért van elmaradásban"


Havi 150 ezer ft bérleti díjat fizetek neki. Nem a tőkéből, mert az nincs, hanem az üzlet bevételeiből.

Azért vagyok elmaradásban, mert egyre nehezebben tudja a bolt kitermelni, főleg a téli szegényes hónapokban.


Ez évente 1,8 millió forint. Ha vállalkozói hitelt felveszek, a törlesztőrészlet kb 100 ezer lehet, kvázi sokkal jobban járok!

Ezért venném meg, nyilván.

De nem kínálta nekem.


Valóban nem célszerű ráugranom, hogy mit sakkozik a hátam mögött, de részéről becsületesebb lett volna elsőként számomra felajánlania, mint idegennek. Megmondtam volna, hogy megveszem, vagy nem veszem meg.

Azért kérdeztem, hogy nincs-e elővásárlási jogom, miután évek óta használója vagyok az ingatlannak.

Hiszen a haszonélvezőknek, a szomszédoknak pl. van ilyen.

Egy rendes magyar kiskereskedőnek meg nincs?

2013. márc. 24. 09:52
 8/11 anonim válasza:

Ha én lennék a bérbeadó: engem előszöris az érdekelne, hogy mikor jutok hamarabb pénzhez.

Ha jönne egy idegen, aki azonnal leteszi az asztalra a teljes vételárat, vagy egy olyannak, aki még csak gondolkozik(!!!) azon, hogy hitelt vegyen fel.

MIóta tudod, hogy el akarja adni?

Rákérdeztél a bankra, hogy milyen feltételekkel kapsz hitelt? Ha nekem ez havi 50 eFt megtakarítást jelentene, akkor már felvettem volna a hitelt.

Rákérdeztél a tulajra, hogy ha ugyanannyit adsz, akkor neked adná-e?

Természetesen mondd meg neki, hogy az elmaradást bele is számíthatja a vételárba.

Mondd el neki őszintén, hogy meg szeretnéd venni. És azt is, hogy ha másnak adja el, akkor neked az milyen nagy probléma.


Ha nem vesztetted el a "hiteledet" a bérleti díj halogatásával, akkor ez a legjobb mód.

Ha már többször nem tartottad be az ígéretedet, akkor a "hiteledet" vissza kell szerezned. De ehhez be kell látnod: "erőből" nem lesz a tied az ingatlan.


Próbálj meg még akkor is türelmes lenni a tulajhoz, ha úgy gondolod nincs igaza.


Még egy: a biztonság kedvéért már most készülj arra, hogy új helyre költözöl! Kérj minden ügyfeledtől email címet, hogy értesíthesd, ha beüt az azonnali költözés! (Ha hülyeségnek tartod akkor is!) Ha nem adják meg, akkor adj cserébe a legközelebbi vásárlásánál... valami apróságot. Az emberek naygon szeretik az ajándékokat. Jobban, mint amennyire féltik az email címüket. (Ezzel foglalkozom: Tudom!)

És ha mégis maradsz, akkor is jó egy 1000 fős címlista.


Még az is lehet, hogy jobb helyen lesz az új boltod... :-)

2013. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"egy olyannak, aki még csak gondolkozik(!!!) azon, hogy hitelt vegyen fel. "

Hát ez az! A 15 év alatt minden évben megajánlottam, hogy megveszem! De nem akarta eladni.

Most, egy hete pedig meghirdette eladásra úgy, hogy tőlem nem kérdezte meg, megveszem-e.

Nem értem az egészet. Az, hogy egy alkalommal hátralékban vagyok pár vacak ezer ft-tal, szerintem nem lehet itt gond (azóta megkapta, de egy kukkot nem szólt az eladásról)

Mivel én nem tőle tudom, nem kérdeztem rá.

Kivárok.

És az utolsó mondatoddal értek egyet! :-) Magam is azt gondolom, nincsenek véletlenek, köszi a tippeket!!

2013. márc. 25. 10:57
 10/11 anonim válasza:
Én komolyan gondoltam, hogy tedd meg az első lépéseket a bank felé és a címlistát is gyűjtsd. (ez utóbbi az a puskapor, amit neked már szárazon kell tartani.)
2013. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!