Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért csak a férfiak szőrösek?

Miért csak a férfiak szőrösek?

Figyelt kérdés

Miért csak a férfiaknak nő bajusza és szakálla? Illetve a testszőrzet is (a fanszőrzetet leszámítva) a nőknél általában egy kis pehejszőrzettel kimerül.

Ez miért lehet?

Az állatoknál (így a majnmoknál és az ősembernél is) a nőstények is ugyanolyan szőrösek (voltak) mint a hímek.


2009. szept. 17. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy valamelyik férfi nemi hormon okozza, hogy a férfiak szőrösebbek.
2009. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a férfi nemi hormon okozza, sajnos vannak hölgyek, akiknél (természetesen a nőknél is megtalálható az a bizonyos férfihormon, csak jóval kisebb mennyiségben) ez a hormon túltengésben van, és akkor nekik is nő a bajszuk. Érvényes ez fordítva is, férfiakra, mikor a női hormon túltengése miatt kezdenek nőiesedni (alakváltozás, mellek, stb.)
2009. szept. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Jahh a transzszexuálisoknak nő dajuszok stb.
2009. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy a tesztoszteron miatt van, de miért? Mármint, mint mondtam, az állatoknál (persze az emlősökről beszélek) a nőstények is ugyanolyan szőrösek, mint a hímek. Akkor az embereknél miért csak a férfiaknak van oylan hormonjuk, ami ezt okozza?
2009. szept. 17. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az állatoknál is vannak különbségek, emlősökből most csak 1 példa jut eszembe, pl a hímoroszlánnak ott a hatalmas sörénye, ami ugye a nősténynek nincs. A miértjét nem tudom megmagyarázni, csak annyit tudok, hogy a hormonok miatt.
2009. szept. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De attól még a nőstény oroszlán is szőrös. És (a sörényt leszámítva) ugyanakkora a szőre, mint a hímnek.
2009. szept. 17. 17:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szőr egyik fő feladata a mechanikai védelem, ezért alap, hogy az oroszlán a vadonban szőrös, de azért elég nagy különbség van a hím és a nőstény között. Ez nem elhanyagolható, mondván, hogy mindkettőn van szőr. Ennyi erővel, letudhatjuk ezt a kérdést annyival, hogy a nők is szőrösek, csak kevésbé (mert ugye ez így is van).
2009. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De miért kevésbé?

Amúgy az oroszlánoknál inkább a hím szőrösebb, mint a nőstény kevésbé szőrös. És ott az alfahímek erőfitogtatásában van szerepe a sörénynek. De az emberek nem fitogtatják azzal az erejüket, rátermettségüket, hogy kinek nagyobb a szakálla. Vagy legalábbis csak a kőbunkók.

2009. szept. 17. 17:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A szakáll az egyiptomiak számára a magas pozíció jele volt, ez abból is látszik, hogy minden egyiptomi istent szakállal ábrázoltak./ Az ókori Kínában a vörös szakáll bátorságot és erőt jelent./ Számos hit szerint a hosszú szakáll a hitben való kitartást és hűséget jelképezte.

Csak, hogy én is belekössek :D De még keresgélek választ a kérdésedre:D

2009. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ennél már csak az az érdekesebb kérdés, hogy miért nő vissza a szőrszál, ha levágjuk (hónalj, vagy lábszőrzetre gondolok)..
2009. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!