Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Református Felnőtt keresztelés...

Pimpike85 kérdése:

Református Felnőtt keresztelésért mennyit kell fizetni? Milyen imákat kell tudni hozzá?

Figyelt kérdés

Most szeretnék keresztelkedni, és anyukám intézi ezt az ügyet, mert távol vagyok az otthonomtól. A papunk azt mondta, h megkeresztel, de borítékban kéri a keresztelési pénzt, és majd utána az éves adót. Ti erről mit tudtok?

Imádság?

-Miatyánk...

-Hiszek egy Istenben...

-10 parancsolat...

????


2013. márc. 22. 20:12
 1/3 anonim válasza:

Ó, te jó ég, hát már ezért is pénzt szed az egyház? Hihetetlen. Én a borítékba inkább az alábbi igéket adnám a lelkész testvérnek:


"Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok." (Máté 10:8)


"Micsoda tehát az én jutalmam? Hogy prédikálásommal ingyenvalóvá tegyem a Krisztus evangyéliomát, hogy ne használjam ki ama szabadságomat az evangyéliom hirdetésénél." (I. Korintus 9:18)


"Avagy vétkeztem-é, mikor magamat megaláztam, hogy ti felmagasztaltassatok, hogy ingyen hírdettem néktek az Isten evangyéliomát?" (II. Korintus 11:7)


"És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen." (Jelenések 21:6)


És még lenne pár ige. Ne haragudj, hogy nem adtam releváns választ, de picit felhúzott az, hogy azért, amit Krisztus nekünk adott ingyen, azért egyesek pénzt szednek.

Isten áldjon meg a hitedben!

2013. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az egy éves egyházadó 5e forintba került, a keresztelés 15e forintba és az ajándékba.
2013. jún. 13. 11:14
 3/3 anonim válasza:
A református egyház hivatalosan nem szed keresztelési pénzt. Nem hivatalosan annyit adsz, amennyit jónak látsz, de rendes lelkész (nem pap...) nem fogadja el, vagy beteszi a perselybe. Az éves adót most egyházfenntartói járuléknak hívják, és az éves nettó jövedelem 1%-a, nyilván a gyakorlatban mindenki a lelkiismerete szerint fizet amennyit fizet. A Miatyánknál sokkal fontosabb a szív szerinti elhatározás, hogy a fogadalmat, amit ilyenkor tesz valaki, komolyan is gondolja. Én mindenkinek azt javaslom, hogy ne "távúton" intézze a keresztelőt, hanem a tényleges lakhelye szerinti gyülekezetben keresztelkedjen, ahova járni is fog, és előtte beszélgessen azzal a lelkésszel, aki keresztelni fogja.
2014. szept. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!