Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nyernétek a lottón mondjuk...

Ha nyernétek a lottón mondjuk egymilliárd forintot, akkor mibe fektetnétek?

Figyelt kérdés
Mert befektetni muszáj valahova, valamibe, különben fogyni kezd.. Én szerintem lakásokat vennék, és kiadnám őket albérletbe és az albérleti díjakból szereznék pénzt. Egy boltba, vagy vállalkozásba is bele lehetne fogni, de az bármikor becsődölhet, de ingatlanokkal rendelkezni és kiadni őket az mindig jó üzlet....Véleményetek?

2013. márc. 23. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a felét aranyba fektetném , mivel az értékálló , és az ára , csak felfele kúszik .


A megmaradt összeg háromnegyedével tőzsdéznék .

A maradékot pedig magamra költeném .

2013. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én valami jó magánvállalkozást nyitnék ami egyedi mint budapesten a firkász kávéház.

De a lakásvétel-kiadás is elég okos dolog de akkor ne te fizesd a kölcségeket hanem a lakók.

2013. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a lakók fizetnék
2013. márc. 23. 21:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én akár csak simán bankbetétbe beraknám. Ha csak évi 5%-ot kapok rá, a kamatadó levonása után is havi 3,5 millió lenne csak a kamat. Abból simán megélnék és a kisujjamat sem kellene mozdítanom érte.
2013. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1milliárd forintból mondjuk 200-at elköltenék saját célra (autók, ház, luxus cikkek.

500at befektetnék aranyba

Rokonságban valamint jótékony célra szétosztanék 100-at.

100-at beraknék a bankba, hogy bármikor hozzáférhessek, ha keveset is, de ez is kamatozik.

100-ból vennék házakat, lakásokat, garázsokat és kiadnám albérletbe, lehetőleg szegényebb sorsú családoknak, minimális áron. Havi szinten, ha mondjuk veszek 4 házat(10 millió) 5 lakást(10 millió) 5 garázst(2 Millió) Az havi szinten is hozna kb 200 ezret. Ez persze nem feltétlenül lenne elég a megélhetésre, de a bankban lévő pénz évi 5%-al számolva 5Millió Ft lenne Ami szintén havi 4-500ezer. Így Jutna kb havonta 600ezer a megélhetésre, amiből szerintem tisztességesen el lehetne lenni.

2013. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vennék egy wellness szállodát.
2013. márc. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kiad-lak ***** válasza:
6%

Mennyire valós probléma?

Érdekes, hogy legtöbben azt terveznék, hogy aprítják fel az összeget.

1. a tőkét megőrizném

2. gyarapítanám

3. személyes igények a hozamból

4. jótékonykodás a hozamból


Hogyan? Kérem a zsét és megmutatom.

2013. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"de a bankban lévő pénz évi 5%-al számolva 5Millió Ft lenne Ami szintén havi 4-500ezer."


A kamatadót elfelejtetted levinni. Így 100 millió "csak" havi 350 ezret hozna.

2013. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
levonni
2013. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!