Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bramac tetőléccel ívet kell...

Bramac tetőléccel ívet kell hajlítanom csónakra. Hogyan hajlítsam, hogy ne repedjen meg? Mit lehet csinálni a fával, hogy rugalmasabb legyen?

Figyelt kérdés
Dióhély csónakon cseréltem hablécet. A léc 4 m és a csónak oldalára kell hajlítanom. Én 5 db pillanatszorítóval csináltam fokozatosan amivel az ívet sikerült is meghajlítanom, de az egyik külső léc másnapra elrepedt a húzott oldalon. Mondjuk az hozzáteszem, hogy ahol elrepedt ott belső old. volt egy görcs és a külső old. lett a repedés. Lehet ha nem lett volna görcs akkor bírnia kellett volna a fának?

#csónak #Fa hajlítása
2013. márc. 24. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Áztasd előtte be vízbe!
2013. márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kb. menny ideig áztassam
2013. márc. 24. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Dióhély csónakon én is cseréltem a szélét. Viszont én borovi fenyő deszkát vettem hozzá. Rongyokkal bettekertem, majd árnyákos helyen alátámasztottam a két végét, és jól meglocsoltam vízzel. Vigyáztam hogy mindig vizes legyen a rongy. kb 2 óra áztatás után a közepét fokozatosan terhelni kezdtem. (fél tégla, egész tégla, másfél tégla...) Kb 1 óra múlva kész is volt.( nem félre értendő nem terheltem annyira hogy felvegye a csónak majdani alakját, csak a fát szoktattam egy picit a hajlításhoz.) Két külső deszkát orránál összefogattam, majd ráhajtottam az üvegszálas vázra. Hátul is rögzítettem, Ezután álltam neki a belső lécnek. Amit viszont már pillanat szorító segítségével hozzászorítottam a külsejéhez. De csak egyre van szükség mert ha oda van húzva akkor jöhet a kapupánt csavar, és az már fogja. Lehet arrébb menni. Lényeg hogy párhuzamosan csináld a két oldalt. Így nem tudod félrehúzatni az üvegszálas testet. Ha kész akkor a vizes rongyokat terítsd rá a fára hogy együtt száradjon ki, és lassan.
2013. márc. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!