Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tolmács szeretnék lenni! Hova...

Tolmács szeretnék lenni! Hova érdemes menni továbbtanulni? Milyen nyelv a legjobb angol, német mellé?

Figyelt kérdés

Most hetedik osztályos vagyok, anyukámmal nem rég beszéltünk erről. Mindenféleképpen idegennyelvvel kapcsolatos dolgokban gondolkodunk.

Tanáraim szerint jó a nyelvérzékem. Tanulok angolt, németet, mindkettőt imádom és nagyon könnyen megértem az új dolgokat, németben jól ráérzek a névelőkre is. Mellesleg most pár tantárgyból lerontottam, most szedem össze magam, de a két nyelvből ugyanúgy nem tudok ötösnél rosszabb jegyet szerezni.

Ezért gondolkodunk ebben.


Viszont olyan tolmácsból rengeteg van, aki angol, német nyelven fordít, ezért szeretnék még valamit mellé (gondolkoztam a portugálon, mert önszorgalomból tanulgatom, nagyon tetszik)


Tudtok olyan középiskolát ajánlani, amiben nagyon erős a nyelvoktatás? Vagy akár két tannyelvűt?


(lehet hogy kicsit korai még ezen ennyire gondolkodni, de nem szeretnék gimi után tanácstalanul álldogálni és meg szeretném alapozni a jövőmet.)


Ui.: nem tudtam melyik kategóriába rakjam, bocsi. :)


Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. márc. 25. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mostanában a keleti nyelvek (japán, kínai) nagyon mennek, de nem rossz szerintem a portugál sem. Valamelyik nyelvi alapszakra kellene majd jelentkezned az egyetemen, ahhoz felvenni egy másik nyelvet minorként, és utána lehet fordító-tolmács mesterképzésre menni. A középiskolákhoz sajnos annyira nem értek.
2013. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. ápr. 14. 11:04
 3/4 anonim válasza:
Már az angol-német is bőven jó magában, ha azzal elmész tolmácsnak, 3. nyelvet nem érdemes elkezdeni, egy keleti nyelvvel úgy se fogsz eljutni tolmács szintre. Szerintem angol-német tolmácsként a legjobb elhelyezkedni. Hiába van belőlük nyilván nagyobb konkurencia (mármint több az ilyen tolmács, most nem arról van szó, hogy hányan tudnak megnézni egy angol feliratos filmet), akkor is mindenhol az angol az alap, utána pedig a német (itt nálunk mindenképp).
2013. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Francia
2018. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!