Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! Segítség kellene hozzá...

István31 kérdése:

Üdv! Segítség kellene hozzá jól értő emberkéktől. Van egy GT-S5260-as telóm, árulom neten. Megkeresett egy illető, hogy felajánlana cserébe egy Nokia N97-es telefont. Láttam képet a telefonról, szép állapotban van. Megéri a csere?

Figyelt kérdés
A Nokia N97-es teló amit adna az illető 70-es nem független. Az enyém az függetlenítve van. Árban és tudásban megéri a csere? Esetleg honnan tudhatom meg, ha zűrös a telefon? Pl. lopott vagy ilyesmi? Sűrgős lenne a válasz!

2013. ápr. 1. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elavult technológia.
2013. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Nokia N97 mini"a telefon. Az is elavult lenne?
2013. ápr. 1. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Symbian. Régen csúcs volt, persze. Azóta margóra került, és a Nokia nemet mond egy nyílt forráskódú rendszerre (Android), és a saját fejlesztésű, titkos felépítésű, őskövület rendszerét szánja a vásárlóinak. Oké, a telefon az telefon. De ha már okostelefon, ha már a rengeteg ingyenes alkalmazás vagy minden egyes "nagy" alkalmazás elérhetősége esetleg szempont lehet, és még szabad szoftver is a rendszer alatta, akkor sajna marad a rissz-rossz droid mint sokkal kisebb rossz. Fura lenne persze nem dimenzióugrásnak nevezni az öreg, ismeretlen oprendszerű (még csak nem is Badás) Samsungod után, de még mindig kerülőút. Ha iphone-ért vagy windowsos telefonért nem vagy hajlandó annyit fizetni, amennyibe kerül (szerintem is túl vannak árazva), akkor androidos használtan tizenezerért bőven jobb, mint az okostelefonok közt néhány százalékos népszerűségű, Nokia-féle Symbian rendszer betanulásával is távolabb kerülni attól, ami elterjedt, kvázi szabvány, kompatibilis, lehet kb bárkivel beszélni róla, ilyesmi. Szerettem nagyon a Symbiant, talán csak az Amigámat szerettem ennyire annak idején, de sajnos nekem is lépni kellett. 16-ért egy öreg, közepesen lelakott GalaxyMini bőven jobban szolgál PDA-ként, mint bármilyen Nokia tenné (beleértve a win8-as retteneteket is, ez persze csak az én ízlésemet tükrözi), felhőben, a fontos dolgok, tehát elveszni nem fognak, és még a kevés belső flash tár is megoldható varázslással, meg némi sd-hely beáldozásával. Ilyet sose tudtam volna Symbianen.


A régi telóm (Nokia E51) meg megmaradt gond esetére, "magán-cserekészüléknek".

2013. ápr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Magyarul, ha van egy csöpp eszem, akkor nem megyek bele a cserébe ugye? Jól értelmezem?
2013. ápr. 2. 07:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha mégis elcserélném, akkor van lehetőség, a Nokia N97 minire facebook alkalmazást letölteni? Internet lehetőség van rajta? Nagyon nem ismerem a Nokia telefonokat, sosem volt nokiám. Tetszik az N97 mini külsőre, de nem tudom mit tud belsőre. Ha nem éri meg elcserélni a samsungomra akkor hagyom.
2013. ápr. 2. 07:40
 6/11 A kérdező kommentje:
Valaki csak annyit mondjon konkrétan, hogy megéri-e a Samsung GT-S5260-as független telómat be cserélni egy Nokia N97 minire? Igen, vagy nem! Abból mindent érteni fogok.
2013. ápr. 2. 09:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Lesz egy sokkal jobb telefonod, mint a mostani, és frankó lesz az online élet vele. Jó kis teló az (bár a mindenféle kinyílósokat inkább vallatnám tíz percig, kicsit korán hal, ami mozog). Azt neked kell tudni, hogy egy tök jó használt, tizenezer forint árú androidos mellett rúg-e labdába egy 1-2% elterjedtségű rendszer. Ha tényleg nincs más szempont, csak wifi, 3g, meg web, akkor okés. Talán Skype is van rá, nem tudom, mennyire lettek nagy haverok Microsofték Nokiával a Lumia projekt kapcsán...
2013. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem most a Nokia lumina-t is, de az több verzióban is létezik, mint NL 610-es, NL-800-as, stb. Melyik szériához áll legközelebb tudásilag a Nokia N97 mini?
2013. ápr. 2. 13:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocs a h*lye kérdésekért, de nem értek a Nokiákhoz. Többnyire Sony e, és samsung telefonjaim voltak. Nokiám utóljára a 3210 volt. :S
2013. ápr. 2. 13:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy rendes okostelefon, [link] és a típus megadása után láthatod, mennyi alkalmazás elérhető. Annyi tényleg a difi, hogy a Nokia saját rendszere van rajta, ami egy elbaltázott üzleti stratégia maradványa. Jobb az Androidnál vitán felül, de az appok fejlesztői nem szívesen erőlködnek népszerűtlen rendszerek támogatásával, tehát sajnos nem nagyon időtálló, hacsak nem dob a Nokia valami nagyot, amitől megugrik a Symbian népszerűsége.
2013. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!