Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az élet nehéz vagy könnyű?

Az élet nehéz vagy könnyű?

Figyelt kérdés
sokszor nyavalygok, de ilyenkor eszembe jut hogy lehet csak én problémázok túl sokat? vagy igazam van és az élet valóban nehéz és küzdelmes? nem tudom eldönteni... csak azt hogy sokszor nem az van amit én szeretnék, egy helyben pangok és frusztrálódom :)
2013. ápr. 3. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
ez mindenkinél így van valaki mindig nehéznek hiszi valaki viszont mindig könnyűnek végül is vannak nehéz dolgok de könnyű dolgok is a lényeg a rossz után mindig valami jó fog jönni az az majd elmúlik és a változással ez is változni fog ez a nézőpontod is :D
2013. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az én felfogásom szerint az élet nehéz, így ha valami könnyen meg akkor azt örömként fogom fel, ezért vagyok boldog az életem 90%ában
2013. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem inkább nehéz. de felfogás kérdése.

az előttem álló problémákhoz próbálok úgy hozzáállni, hogy kijöjjek belőlük a legjobban. próbálok nem be parázni. inkább keresem a lehetséges megoldásokat.


Einstein -től van egy idézet, szerintem nagyon találó:

"Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget

A hangzavarban a harmóniát

A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség."


persze nem mindig könnyű ezeket elsajátítani de törekedni kellene rá.

2013. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ahogy látom nem jönek csak fekete és fehér válaszok, de ez így van rendjén :) az utolsó különösen elgondolkodtatott
2013. ápr. 3. 18:22
 5/6 Márciuska ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy nehéz-e vagy könnyű, hanem hogy ki milyennek látja, mert ez is (ahogy Einstein mondta) relatív... :) Van erre egy "példabeszéd": ha van egy poharad, ami félig van vízzel, akkor az optimista azt látja, hogy itt egy félig teli pohár, a pesszimista meg azt, hogy itt egy félig üres pohár. A két eset között szerintem csak annyi a különbség, hogy az egyikük örül, a másik szomorú. Pedig a tény ugyanaz mindkét esetben: egy pohár, félig töltve vízzel...

Szerintem meg kell próbálni mindenben megtalálni a szépet és a jót, attól lesz könnyebb az élet. Jó, tudom, ez néha nagyon nehéz, de máskor meg nem annyira. Meg kell próbálni. Néha egy szép naplemente vagy egy madárcsicsergés is okozhat örömet. Csak úgy. Ha arra a két percre el tudod felejteni a nyavalyáidat, amíg egy kismadár énekel, már nyertél. Két perc boldogságot.

Egyébként van a nyavalygásra és elégedetlenkedésre egy módszerem. Minden este végiggondolom, mi az, amiért hálás lehetek, ami esetleg másoknak nincs, de nekem van. Van családom. Szeretnek. Egészségesek vagyunk. Van tető a fejünk felett. Tudunk fűteni. Van ennivalónk. Van tiszta ivóvizünk. Van villany a lakásban. Van rendes ruhánk. Van munkahelyem és fizetésem. Persze egy csomó mindenem meg nincs. De ha csak ezeket végigveszed, hány és hány embernek nem természetesek ezek a dolgok ma az országban?! Hozzájuk képest irtózatosan gazdag vagyok! Akkor meg hogy merek nyavalyogni?

Amúgy egyszer azt olvastam, nem az a boldog, akinek sok mindene van. Hanem az, aki elégedett tud lenni azzal, amije van.

2013. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

utolsó, igen, ezeken futtatom én is az agyam, és bevallom, hogy jobban élek még így is mint "az afrikai éhező gyerekek"

.

egyébként agybaj, de ha jó dolog történik velem, madarat lehetne velem fgatni, ha meg rossz, szinte öngyi akarok lenni (persze nem leszek az csak összeroskadok). és ez a két véglet ural és ez felemészt

2013. ápr. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!