Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meghalni könnyű, élni nehéz....

Meghalni könnyű, élni nehéz. Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Az idézet Dr. House-tól. Véleményekre lennék kíváncsi. Ha lehet kifejtős válaszokat írjatok.

2012. júl. 16. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. ugyanannyi erő kell a halálhoz, mint az élethez. Van, akinek egyik sem megy rádadásul.
2012. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy értelmezzük. Ha a "meghalni" öngyilkosságot jelent, nagyon nehéz. Biztos hallottál már azokról, akik metró/vonat elé ugranak. Elszánni magad is nehéz erre. Tudod, az utolsó pillanatban sokan mégis menekülnének, de már késő. Nem tudnak elugrani.

De a természetes halál is nehéz egy normál embernek. Hisz nincs annál fájdalmasabb, mikor arra gondolsz, mi lesz a szeretteiddel. Összeomlanak? Esetleg kibírják? Nem tudni.

Az élet pedig akkor nehéz, ha bajba kerülsz. Mikor az ember letört, depressziós, sok gondot okozhat magának. De ha mindent képes megoldani, és mindig vele vannak a barátai mikor szükséges, könnyűvé válhat.

2012. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
öngyilkosnak lenni a gyengeség jelképe. de erősnek lenni viszont nagyon nehéz. azok akik azt mutatják nincs szívük, és erősnek látszanak, az mögött nekik a világméretű fájdalmuk van, mikor egyedül vannak az az igazi énjük. a "nincs szívem" kifejezés pedig csak egy védőpajzs. őszintén szólva én szívesen elhagynám ezt a világot. szívesen meghalnék. kiégtem. de ha már meg kell halnom legyen értelme és ne úgy emlékezzenek rám hogy "szegény nem bírta". mentsek meg valakit és halljak bele. vagy hasonló.
2012. júl. 17. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem így gondolom. Nyilván vannak helyzetek, amikor egyszerűbb "kilépni", mint tovább küzdeni, de ha például jó életed van, szereted a munkádat, a családodat, még sok mindent szeretnél csinálni, elérni, de meg kéne halnod, az szerintem nem lehet könnyű.
2012. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kiki01 ***** válasza:
Egy minden életet megmenteni akaró orvostól nem is kaphattál volna ki jobb idézetet. Csak sajna az élet nem Dr. House, és igenis, nehéz meghalni is, nem csak élni. Ugyanis a halál az élet után jön. Úgyhogy ha öngyilok akarsz lenni akkor már úgyis késő, mert az élet slamasztikájában már benne vagy, nem tudtál előle megmenekülni. Ha meg már segíteni akarsz valakin akkor miért nem te magad vagy az a valaki?
2012. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Élni nehéz...Eben az országban ezt nem kell magyarázni..meghalni könnyű...Nem,nem az. Rászánni magad arra hogy kész,befejezed; tapasztalat hogy nehéz ez is :/
2012. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kiki01:

Nem akarok öngyilok lenni.:D csak azt mondom ha eljön az idő hát jöjjön, de legyen értelme. bár sok esetben az ember maga dönti el, van választása. én magamról úgy érzem nem tudnám csak úgy kinyírni magam saját kezűleg. akkor már inkább narkóssá válnék.

2012. júl. 18. 12:33
 8/10 Kiki01 ***** válasza:
Akkor meg ezen a halál dolgon nem kell gondolkodnunk nagyon, van aki eldönti helyettünk h mikor jön el. Akár készek vagyunk rá akár nem, és akár könnyű lesz akár nem...
2012. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Reméljük a legjobbakat.:D
2012. júl. 19. 01:12
 10/10 anonim válasza:
Rá kell jönnünk, hogy mind csak egerek vagyunk egy macska karmai közt. Minden egyes mozdulatunk ebben a kurta földi létben, hogy megállunk a pirosban vagy nem, szexuális viszonyunk van vagy nincs, a repülőgép, amire felszállunk, vagy amiről leszállunk, csak a halál szadista táncának részei, ami a sírhoz vezet.
2012. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!