Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a fotókról?

Mit gondoltok ezekről a fotókról?

Figyelt kérdés

Fotózáshoz hozzáértő és nem hozzáértő személyek véleményét is szívesen látom.Pár hónapja kattintgatok,de csak a telefonommal,mivel sajna nincs gépem.Igyekszem kihozni a tudásom szerint a legjobban a hobbifotóimból,de nemtudom kinek mutathatnám meg anélkül,hogy elfogult kritikát kapnék,szóval úgy döntöttem,kiírom ezt a kérdést. :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Az elején régebbi fotók vannak,akkor elég ronda hibám volt,hogy lóbetűkkel írtam rá vízjelet,ezért bocsánat:s köszönöm annak aki szán pár percet a véleményezésre.

14/L


2013. ápr. 7. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak laikus szemmel nézem a dolgokat, de szerintem van hozzá tehetséged. A 3., 4., 5. különösen tetszenek, már a puszta látványuk valamilyen érzelmeket kelt bennem ;)
2013. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a cicás kép nagyon tetszik :)
2013. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Imádom a cicád :DD
2013. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket. :)
2013. ápr. 7. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:

A képek átlagosak, a tetszik-nem tetszik vélemény szerintem nem mérvadó mert eltérőek az egyéni ízlések. A "van tehetséged" jelző szintén nem mond semmit. Mivel egy másik személy nézőpontjából látjuk a dolgokat, ezért mindig pozitív benyomást érzünk egy fénykép megnézésekor. Bárki képére lehetne azt mondani hogy van tehetsége hozzá, miközben lehet csak annyit csinált hogy lenyomott egy gombot és felpakolta effektekkel.


Ami észrevehető a képeken, hogy a mélységélesség megválasztása úgy látszik hogy spontán, ami azt a hatást kelti hogy csak úgy automata módban fényképeztél valamit, és kiválogattad a jobb képeket (ami sikerül azt megtartod alapon). A képkivágások megválasztása is előnytelen, ez legjobban a templomos képen látszik. Az alján aminek nem kellene ott lennie az látszik, a teteje aminek ott kellene lennie viszont nem, csak egy kicsit kellett volna eltolni. A macskás kép inkább hibásnak látszik. Ha azt a hatást akartad elérni, hogy a macska színes és a többi rész monokróm, akkor a füle fölötti és a mögötte lévő részt nem kellett volna úgy hagyni, a mellette lévő kék-lila paca pedig elvonja a figyelmet, ez megint olyan hatást kelt hogy próbálkoztál valamivel, majd ahogy sikerült úgy befejezted.


Ezzel nem azt mondom hogy a képek rosszak, de átgondolatlannak látszanak, vagy pedig még tapasztalatlan vagy és nem tudod megfelelően használni a fényképezőt. Fontos lenne hogy saját beállításokat használj automata helyett, mivel az nem tudja visszaadni azt amit te el szeretnél érni.



==================


Közben újra átolvasva a kérdést rájöttem hogy ezek mobilos képek. Ebben az esetben a hozzászólás nagy részével nem tudsz mit kezdeni, mert a mobilos fényképezés nagyon korlátolt. Komoly tanácsot nem lehet adni, mert nem tudsz mit kezdeni vele, így ez megmarad a hobbi szinten. Ha később lesz lehetőséged fényképezőt használni akkor valószínűleg ráérzel a jó beállításokra és fejlődni fog a dolog.

2013. ápr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem "photography". Ez egy tinédzser leányzó egy mobiltelefonnal meg valami unalmas szoftverrel amivel "utómunkázza" őket. A hobbifotózás lényege, hogy élvezd amit csinálsz. A végeredmény tökmindegy. Nem lesz belőled fotós ha ez a kérdés.
2013. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!