Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feladtam egy csomagot, a vevő...

Feladtam egy csomagot, a vevő azt állítja nem kapta meg. Megkeresett a rendőrség. Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés
elutalta a pénzt. sima levélként fel lett adva a csomagja. és azt állítja nem kapta meg. másik 2 csomag amit ugyan így adtam fel megérkezett. rendőrség megkeresett hogy felveszi a vallomáson. lehet ebből bajom?

2013. ápr. 8. 18:10
 1/3 HEndre ***** válasza:
Ez nekem vaterás bulinak tűnik. :) Nem tudom konkrétan,hogy a PTK hogy szabályozza ezt a kérdést,de ha jogi útra tereli a dolgot,akkor neked kell azt hiszem bizonyítani,hoyg feladtad a csomagot. Én felvenném a kapcsolatot a Postával,és legalább megpróbálnám őket meggyőzni,hogy a biztonsági felvételeket,amelyek téged igazolhatnak,ne töröljék le,mert bizonyító erejű lehet! Ugyanezzel a kérdéssel fordulnék a rendőrséghez is,hiszen nekik komolyabb tekintélyük van ilyen kérésekkel kapcsolatban. Ha a vevő bizonyítani tudja,hogy az ellenértéket kifizette és te nem tudod bizonyítani,hogy feladtad,akkor szinte biztos,hogy vissza kell fizetned a vételárat. Sajnos a Magyar Postának kvótája van arra,hoyg elveszhetnek levélküldemények! :( Ezt saját tapasztalatom alapján mondom.:( Így ha elveszik a csomagod,amit levélként adtál fel,ők csak széttárják a kezüket,és azt mondják,hát,nálunk ez benne van a pakliban! És erre még előirányzott kvótájuk is van! Felháborító! Sok sikert a bizonyításhoz!
2013. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sima levélként lett feladva ugye és így nálam nincs nyoma meg ez egy hónapja történt de most hívtak a rendőrségtől hogy be kell mennem. édesanyám postázta a csomagot én csomagoltam. mert ennyi erővel mondhatja hogy nem kapta meg még ha mégis.
2013. ápr. 8. 20:27
 3/3 HEndre ***** válasza:
Ez sajnos így van.:( És ennyi idő távlatából egyre nehezebb az ellenkezőjét bizonyítani. Ha a kézbesítő kézbesítette a csomagot,akkor talán emlékszik rá. De ez szerencse kérdése. :(
2013. ápr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!