Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A vevő nem írta át az autót!...

A vevő nem írta át az autót! Küldik a felszólításokat!?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Az egyik kollégám eladta az autóját... Romák vásárolták meg. Egyből rohant az okmányirodába lejelenteni az autó eladását. Ez történt kb. 2 hónapja... Azóta folyamatosan jönnek kollégámnak a parkolási és gyorshajtási bírságok mivel azóta sem íratták át az autót!!

Szolnok megyei a vevő. A szolnoki rendőrkapitányság már értesítve lett de nem indítottak eljárást azóta sem... Mit lehetne tenni??


2012. márc. 21. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit! Ha van dokumentuma, hogy eladta az autót és ezt az okmányiroda is elismerte, akkor nincs több tennivaló.
2012. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, az adásvételi megvan. Viszont már hónapok óta a át kellett volna írni a vevőnek az autót. Folyamatosan jönnek csekkek!


A rendőrség nem indított eljárást, pedig értesítve lett!!

2012. márc. 21. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Válaszlevelet kell irni, hogy az autó el lett adva ekkor és ekkor, mellékelni kell az adásvételi másolatát, aztán elfelejteni az egészet.
2012. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Negativ leszek, de igy jar aki ciganyokkal uzletel...

Tegye a kollegad amit a fentebb hozaszolasban irtak es kesz. A rendorseg eljarast nem tud inditani ez ugyben csak ha elkapja epp a kozlekedoket az autoval akkor feljelenti a sofort.

2012. márc. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!!
2012. márc. 22. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok ilyen van. Cigányok....

Ha a kollégád az eladás napjától számított 8 napon belül bejelentette a lakhelye szerinti okmányirodánál, hogy eladta az autóját (és az adásvételiből leadott egyet az okmányirodán) semmi nem kötelezi. Hamarosan kapni kéne neki egy iratot, hogy az szgk.-t kivonták a forgalomból. Neki semmi dolga sincs, teljesen jól járt el.

2012. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Csak annyit tehet, hogy minden esetben elküldi az adásvételi szerződés másolatát. Az eredetit ne 7 évre, hanem úgy 70 évre tegye el tűzbiztos széfbe, ez fontos!


Reméljük megfelelő formájú, jók a tanúk is (nem egyik fél közeli hozzátartozója).


Lesz néhány nyugtalan napod a végrehajtóktól, kredithillesektől: én 1997 augusztusában (14 év után) adtam el fiatal egyetemistának a kocsit, tavaly még kaptam parkolási figyelmeztetőt... Azóta nincs átíratva és senkinek nem jutott eszébe kivonatni a forgalomból, csak könyvelik el veszteségnek a bírságokat...

2012. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!