Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért illik borravalót adni a...

Miért illik borravalót adni a pizzafutárnak? Ez a munkája. A boltban a pénztárosnak sem adunk.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 14:08
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
78%
volt* bocsánat :D
2014. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
45%

Miért nem kap borravalót:

- a tűzoltó, aki az életét kockáztatja más emberekért?

- a tanár, aki a gyereket neveli, a szülő helyett is?

- a paraszt, aki megtermeli a gabonát, zöldséget, gyümölcsöt, amit az emberek esznek?

- a pap?


Ez a borravaló téma rendkívüli képmutató, álságos dolog.

A kötelesség teljesítéséért nem jár jutalom. Azért hívjuk kötelességnek.


Ha valaki őszinte ember, őszintén segítőkész, jó lelkű, az nem is vár el, sőt nem is fogad el borravalót, mert nem a pénzért teszi!


Azt tapasztalom, hogy pont a legcsóróbb emberek nem fogadnak el pénzt.

Nekik jól esik egy "köszönöm", egy őszinte mosoly és ezzel le is van tudva a dolog.

2015. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Futár01 ***** válasza:
30%
Aki legalább egy százast sem tud adni, az tényleg inkább menjen a spárba kajáért! Komolyan kérdem én akkora érvágás egy kis pénzt adni? Próbálja ki a sok fillérbohóc, és meglátja tud a futár szépen köszönni, és jó étvágyat kívánni! Nem jobb ez így???
2015. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
69%

Boltban szoktál borravalót adni a pénztárosnak?

Esetleg a piacon az őstermelőnek? Mari néni a kis nyugdíja mellé nem érdemel meg egy kis borravalót?


Azért arra kíváncsi vagyok, akik két markukat tartják a borravalóért, vajon mennyire gavallérok másokkal szemben.

2015. márc. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Futár01 ***** válasza:
16%
Ha ennyire zsidó vagy, menj be a pizzáért! Nem tűnik fél ha nem jattolsz a kajád. Mindig késik!!
2015. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok zsidó, éppen ezért saját magam készítem az ételeket friss (ha tehetem, saját) alapanyagból. Jobb, mint a bolti műanyag, agyon tartósított mirelit vacak.

Soha nem rendeltem és nem is fogok.

Gyorsétteremben is max. ötször voltam életemben.

Erre szokták mondani, hogy már a legyártása pillanatában veszélyes hulladéknak minősül...

2015. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
11%
*mármint a gyorséttermi "kaja"
2015. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Futár01 ***** válasza:
34%
Ne haragudj, de akkor mit okoskodsz itt! Menj haza és gyúrd a tésztád!
2015. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Futár01 ***** válasza:
12%
Eljön az idő hogy a sok csorólali miatt már csak a köcsögebb futárok maradnak! És tuti lesz meglepetés feltét a pizzán! 100%
2015. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
61%
Már nem azért, de a hosszú munkaidő, meg a jaj szegények más kajájával futkosnak duma elég gyenge. Ezen az alapon a hálapénz is tök normális dolog, mert 18-24 órás műszakokat is nyomnak az orvosok az emberhiány miatt, emberéletekért felelnek..stb. Szóval ez rossz duma. Én amúgy elítélem a paraszolvenciát az EÜ-ben, de ilyen alapon az is rendben van, mert az orvos is sokat dolgozik és "kicsit" nagyobb a felelőssége. De ennyi erővel a tanároknak, a bolti eladóknak és rengeteg más dolgozónak is lehetne csak úgy pénzt adni, mert sajnálom, hogy keveset keres, sokat dolgozik...stb. Néha adok borravalót, de nem értem, hogy miért várják el, hogy pluszban fizessek, mikor rendelek egy nem éppen olcsó pizzát. A futárok helyzetéről meg sorry, de nem én tehetek.
2015. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!