Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért illik borravalót adni a...

Miért illik borravalót adni a pizzafutárnak? Ez a munkája. A boltban a pénztárosnak sem adunk.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 14:08
1 2 3 4
 21/31 Ramirey válasza:
51%
Ahogy a mondás tartja borravalót adni olyan mint wc papírt használni nem kötelező de illik. Én szinte mindenhol hagyok jattot a pizzafutárnál benzinkutasnál pincérnél persze a kiszolgálás minőségéért. Voltam vagyok a tuloldalon (taxisofőr) jólesik az embernek hogy anyagilag is meghálálják a segítőkészséget még 50 ft is. Szerintem azok akik olyan szolgáltatást vesznek igénybe ahol ugye illik jattot adni erősen kétlem hogy 100-200ft miatt csődbe menne. Mindenkinek joga van eldönteni hogy ad vagy nem ad de ha nem ad ne lepődjön meg hogy legközelebb a kiszolgálás minősége hangulata annyival kevesebb lessz amennyit ő is sajnált
2016. aug. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Danika113 válasza:
100%
Titeket jól atvernek vidéken itt pesten a futarok aki a legkevesebbet kapja az 6000ft/nap 150Ft/cimenkent és a jatt az övé én az iltrenonal dolgozok 8000Ft/nap 250ft/cím plusz a jatt és egy nap minimum 25/30 címem van
2016. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 AfroAmerikai válasza:
100%
egyetlen dolgot utálok. amikor egy 1500 forintos rendelésnél 200 forintot adok borravalónak és fintorog... szerencsére nem általános, mondhatni ritka.
2017. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

„Ebből a napibér plusz jattból kell a futárnak megélnie, és a kocsit fenntartani.. a gumik kopnak, fékek szintén, olajcsere 10e km enként, ha elromlik benne valami azt is..”


Talán nem a munkahelynek kéne biztosítania a munkaeszközt – ez esetben a motort – és gondoskodni annak karbantartásáról? Ha vannak céges autók, akkor céges motoroknak is lenniük kéne. Vagy nem kell munkát vállalni ott, ahol ezt nem biztosítják és nem is jelentik be a munkavállalót szabályosan. Ez hadd ne legyen már a pizzát megrendelő gondja is!


„Másrészt, akik csörgetést kérnek és az első csörgésen felkapják a telefont, az is a futár saját telefonja, amit senki nem fizet meg..”


Létezik céges telefon is. Azt meg nem hiszem el, hogy a pizzafutárok nem tudnának megfelelőbb munkahelyet vagy más állást találni maguknak, hanem inkább meghunyászkodnak ügyeskedő csalók előtt.

2017. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Adjon a fene. Hideg a pizza, bunkok, segghulyek es huzzak a pofajukat.. hiaba irod hogy ne nyomjak a csengot mint az alllat le se szarjak. Hat tolem nem is kap mar 4-5 eve egyik futar se lofaszt se.
2017. febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 NekoMc ***** válasza:
32%
Utolsó akkor ne is csodálkozz és bunkók ;) Majd egyszer csak megunják és lehet lesz meglepetés feltét a pizzádon, esetleg késik 2-3 órát, mert a megrendelő egy bunkó idióta gyökér fasz!
2017. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
78%

Üdv!


Futár vagyok Én is.


Vannak céges autók, és motorok is. Hiába van a neveden egy kocsi, vagy motor, azaz hiába van megszabva az, hogy azt Te használod, ha Te nem vagy, másnak mennie kell vele. Most romlott el nálunk az 5 céges autóból egy, a másikat pedig át vitték a másik (messzebb) lévő konkurenciához, mert oda is kell egy kocsi, plusz annak nem volt semmi baja. Ugyan úgy az a kocsi is pöpec mondhatni, amivel Én járok. Mondjuk Én meg is mondtam, hogy aki tönkre teszi, annak eltöröm a kezét. :) Ha én megkímélem magamnak, és másnak, akkor "az a más" is tegyen érte, ilyen egyszerű. Akkor van probléma, mikor hétvégén többen vagyunk. Van 1 motoros, és 4 ember. 3 kocsival hogyan? Vagy rá ül valaki sajátra, vagy haza megy, vagy mondhatják neki azt, hogy jól van haver, mehetsz haza, a fizetésedért meg majd gyere be.


Talán ilyen szempontból jobb a saját kocsi, és motor, hogy csak Te használod, és ha ügyes vagy, akkor nem igazán kell a kötelező szervízeken kívül máshoz hozzá nyúlni. De sajáttal is csak úgy érdemes, hogy egy településen belül, maximum 2-3, mert más különben mész hétköznap 2-300km-t, hétvégén meg 3-400km-t. Tapasztalat. A saját mondjuk jobb, de a kopással viszont baj van, mert azt nem fizetik meg sehol sem.


Én csinálnám sajáttal, 1, maximum 3 településsel együtt bezárólag, de azzal sem sokáig, csak amíg muszáj lenne.


Hétköznap durván 12-13 órát vagyok oda, bár a 13 az ritka, de előfordul. Keljek fel, fürdjek meg, és menjek a vonathoz, vagy pedig induljak el kocsival időben. Ott kell lenni időben, hogy tudjunk tankolni, hogy tudjuk rendezni a váltót (pénzt), és nem mellesleg hogy tudjunk hajtani időben annyi pizzás dobozt, amennyit kell. Durván egy 15 órát oda vagyok nap mint nap. És miért, mennyiért? 5000Ft a napi bérem, ehhez jön hozzá a borravaló, ami nagyon de nagyon változó. Ha motorral vagyok, vagy azzal is, azaz átülök kocsira is néha, ha sok a többi településre a cím, akkor fogjuk rá, hogy általában tűrhető. De csak motorral, vagy azzal is.


Most lehet hogy ez egy kicsit fájni fog, és bunkónak fog hangzani, de ne értsetek félre, egyáltalán nem ilyen vagyok.


Ha az embernek van pénze arra, hogy rendeljen kaját, teljesen mindegy, hogy valami tálat, hamburgert, pizzát vagy köretet stb, akkor tegyük már meg azt a szívességet, hogy legalább egy 50Ft-al elismerjük a futárok munkáját, hogy vállalja a forgalom veszélyeit, és a ti kajátokkal rohangál. Főleg akkor, ha a futár(ok) saját kocsival/motorral dolgozik/nak.


Elhihetitek, hogy a futárok sem tehetnek róla, hogy ilyen ez a munka kör. Nem mindenki csinálja szívesen. Legtöbben csak azért, mert éppen nincsen más munka lehetőség per pillanat, azaz ideiglenesen.


+ Elvárják, hogy fel vigyék a panel házakba is a kaját, hol ott az egyáltalán nem kötelességünk. Ne haragudj, de ha fel viszem a harmadikra, esetleg negyedikre egy olyan lépcső házba, ahol nincsen lift, azért rohadtul kellemetlen, és szarul esik, hogy ha nem kapok 50Ft-ot se. Én ha ilyen helyre megyek, akkor már a 4.-ik, 5.-ik alkalom után fel sem viszem. :) Minek? Házhoz szállítás vagyok, nem szolga, cseléd, kutya. Ahogy a többi futár sem, maradjunk ennyiben.


Elnézést, a végére már picit ideges lettem, pedig nem szokásom ilyen lenni, nem ilyen természetem van, bármennyire is hihető. :)


De megláttam ezt, és mondom muszáj hozzá írnom néhány szót, ami kicsit talán több is lett, mint amit szerettem volna, na de se baj.


További szép napot, estét mindenkinek!


// Egy huszonharmadik napja folyamatosan dolgozó pizzafutár.

2017. jún. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
59%

25-ös. Semmi se történik véletlenül. Szerintem ne rendelj többet ételt. Ettél Te már körömpiszkot, fikát, nyálat, taknyot xD


Negyediken lakom lift nincs. 500 a jatt. Miért? Mert megérdemli.

Nem tudhatod, hogy véletlenül porckorongsérves, szíves. Ha tudnám adnék Neki 1000-t is.


Te boldogtalan bunkó....

2017. jún. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
58%

Üdv!


A 28/28-asnak.:


Örömmel látom, hogy vannak még tényleg nagyon jófej, kedves ügyfelek, akik át érzik a futárok munkáját, és "segítenek rajtunk" úgymond, ha lehet így mondani. Én 50Ft-nak is örülök már, nem még hogy 500-nak, pedig vannak páran, akik annyit szoktak adni, egy-egy alkalom adtán. Az ilyen helyre én is boldogan, nagy nagy tisztelettel viszem ki az ételt, és adom át, illetve úgy is sietek. :) (Na persze nem mintha máshova nem sietnék, de előtérbe helyezem azokat a címeket, ahol kedvesek, és megértőek az ügyfelek.) Sokszor nem is várom el a borravalót, épp úgy örülök annak is, hogy ha aranyos az ügyfél. :)


További szép napot!


// Egy pizzafutár

2017. jún. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 NekoMc ***** válasza:
53%

Mondjuk én a netpincérről szoktam rendelni, és ott lehet ugye bankkártyával, nos ha én bankkártyával fizetek, mert itthon nincs épp készpénz, akkor h adjak borravalót?

Jó tudom ki lehet jelölni h mikorra, kérem és addig menjek el egy bankba h vegyek ki pénzt? De akkor már minek rendelem, megm ert beülni is betudok :D Szóval ha bankkártyás a fizetés és nincs itthon semmi készpénz akkor nem adok és megmondom bocsi, de nincs borravaló, mert kártyn van minden pénz vagy megkéne adnom neki a pinkódot és a kártyát adjam oda neki h vegyen le amennyit akar vagy mi?

2017. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!