Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakinek az édesanyja-zsid...

Legion kérdése:

Ha valakinek az édesanyja-zsidó ősökre való tekintettel betért zsidó lett, a gyereke zsidónak számít, ha csak ezután született?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 02:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy annak számít-e. Mindenki olyan vallást választ, amilyet akar. Nonszensz dolognak tartom, származáshoz kötni a vallási hovatartozást. Mégis ki választhatná meg, hogy hova születik? Engem megkereszteltek, elsőáldoztam (kényszerből) anyám és nagymamám templomba jár, mégis "pogánynak" vallom magam. És felőlem jöhet akárki megmagyarázni, hogy én keresztény vagyok. Nem vagyok, nem én választottam.
2013. ápr. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit jelent az, hogy betért.. Viszont tudomásom szerint akinek az anyja zsidó, apja nem, az zsidó. Fordított esetben ha csak az apa zsidó, a gyereke nem az.
2013. ápr. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Betért az,aki felvette a judaizmust,mint vallást.
2013. ápr. 15. 14:21
 4/4 anonim válasza:
Igen, annak számít. Persze ha valóban betért, nem csak kijelentette egy nap, hogy ő mostantól zsidó. Ha rabbinikusan betért akkor minden szempontból 100% zsidó és nincs különbség született vagy betért közt.
2013. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!