Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Forduljak...

Mit csináljak? Forduljak pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Az egész akkor kezdődött, mikor elváltak a szüleim hatodikas koromban. Onnantól kezdve küzdöttem, hogy beilleszkedjek a suliba. Nem vagyok szép, ezért még nehezebb volt. Középiskola első mésfél évében minden szép volt, aztán új és menő osztálytársak jöttek, akik rögtön átvették az irányítást, és kinéztek maguknak. Mögöttem ültek, és úgy nevettek rajtam, hogy milyen csúnya vagyok, és hogy ki mennyi pénzt kérne azért, hogy megdughasson. A koleszba sírógörccsel mentem, aztán egy idő után ott is hagytam. A srácok fele aztán kihullott a suliból, de jött egy lány, aki ugyanúgy viselkedett velem, röhögve kérdezgette a srácoktól, hogy a barátnőmmel vagy velem jönne-e össze, mire ő csak annyit válaszolt, hogy nem tudom, melyik a rosszabb. Harmadikat sikerült átvészelnem, most idén pedig minden elromlott. Teljesen bukásra állok mindenből, nem is tudok levizsgázni, ők megint elkezdték az utálkozást, itthon pedig hol apámmal, hol nevelőapámmal veszekszem. Elkezdtem vagdosni magam, önértékelési problémáim vannak, nem tudok az emberekkel normálisan kommunikálni, főként nem fiúkkal, nem tudom elképzelni, hogy én bejövök nekik. Nem volt még sohasem barátom, és azt is szégyenlem, hogy még szűz vagyok. Amikor összeveszek a szüleimmel, csak remegek, majd előszedem a pengét, és vágni kezdem magam. Akkor nem érzem, hogy fáj, csak később, mikor lenyugszom, s akkor látom, hogy mélyek. Félek a vizsgáktól is, és félek attól, hogy megbukok, főként azért, mert a szüleim sokat fizettek ez miatt, szóval előre látom, hogy ha megbukok, akkor is nagy hülyeséget fogok csinálni. Ha utazom, mindig elképzelem, hogy balesetet szenvedek, és hónapokig kórházban lennék, csak ápolnának, és nem kellene semmire sem koncentrálnom. Szeretnék elmenni pszichológushoz, de félek, hogy gyógyszereket adna, én pedig nem akarok függővé válni. Arra is gondoltam, hogy be kellene mennem egy pszichiátriára, kértem időpontot pszichológushoz, de csak két hét múlva fogad, amit nem biztos hogy kibírom, hogy ne tegyek kárt magamban. Meg vagyok ijedve saját magamtól..
2013. ápr. 22. 13:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!