Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért illegális a marihuána?

Miért illegális a marihuána?

Figyelt kérdés
úgy értem nem egy hű de kemény kábítószer mint a heroin, kokain vagy a crack

2013. ápr. 27. 23:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
de a cigaretta persze legális mert a nikotin az aztán nagyon egészséges mi??! lósz@rt
2013. ápr. 27. 23:50
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert valakik egyszer ezt találták ki.
2013. ápr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
35%

Azért hogy nehogy ilyenek kezébe kerülhessen mint amilyen te vagy.

"Nem egy hű de kemény kábítószer mint a heroin kokain vagy a crack"

Igen, de nagyon ritka aki kokain vagy crackkel kezd.

Nem egy National Geographicos dokumentumfilmet láttam ahol altatókkal meg fájdalomcsillapítókkal kezdett , aztán eljutott a heroinig...

Egy idő után már nem volt neki az altató , és kipróbálta a heroint.

És ez így lenne a marihuánával is, hiába nem erős..

Véletlenül nem hoznak törvényeket.

Olvass utánna

2013. ápr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Azért illegális, mert kábítószer. Azért mert tudatmodosító, vagyis aki használja, nem tudja mit csinál. És igen, ahogy az előttem szóló is írta, a marihuána csak a kezdet. aztán jön a többi is.
2013. ápr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Igen, van aki fűvel kezd. De annak a bemagyarázása hogy egy spangli elszívásának egyenes ági következménye, hogy az ember egy lecsúszott hajléktalan herkás lesz, na az csak mellébeszélés.
2013. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

"Azért illegális, mert kábítószer. Azért mert tudatmodosító, vagyis aki használja, nem tudja mit csinál."


*Bullshit*



Ez mind az alkoholra is igaz, még is teljesen legálisan kapható...

2013. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
na ja ha kotta részeg vagy ugyanúgy nem tudod mit csinálsz és ugyanúgy függőséget okoz, ja és én nem vagyok olyan mint mások, én nem jutnák el a heroinig...
2013. ápr. 30. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Sok itt az agyalágyult, muszáj vagyok idebökni néhány betűt.


A 40-es évekig teljesen legális volt, mindenütt lehetett termeszteni. Idegnyugtatóként használták, jó gyógynövény volt. A gyógyszeripar kifejlesztette a különböző benzodiazepin alapú nyugtatókat, és egyéb idegnyugtató gyógyszereket, azonban nem volt túl sikeres a gyógyszeripar gazdasága, és ezek a gyógyszerek sem keltek el nagyon. Háborús idők, nehéz politikai szempontok, stresszes élet volt. Úgy döntöttek hogy kriminalizálnak valami féle gyógynövényt, hogy a szinte ugyan arra használatos gyógyszerüket nagyobb tételben legyenek képesek eladni. Mi is lenne jobb, mint a marihuána, amit minden földön megtalált az ember, és ráadásul minek szívja, vagy nyelje az olaját az ember, ha ott a gyógyszer a lelki problémára? Az idegnyugtató hatását félretették, különböző dolgokat propagáltak, hogy agyi sérülést, rákot okoz stb. Betiltották, helyette szedjél gyógyszert. Még azt is lesz@rják, hogy a rákra visszahúzó, sőt elmúlasztó hatással van, és megelőzi az Alzheimer-kór kialakulását is, valamint egyéb pozitív hatásokat fű alá dugták -csak hogy ironikus legyek-.


Tényleges hátránya, hogy ha egy nő terhesen szívja, a gyermeke hiperaktivitásban is szenvedhet.

Az állam által elsunyizott hátrány pedig a népességszám, és a gyógyszeripar gazdasága.


Ennyit a dolog tisztázásáról.

2013. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
59%
Azért illegális mert nem származik ebből pénz az államnak. Meg rengeteg gyógyhatása van a marihuánának. Ha legális lenne akkor lehúzhatná a rolót a gyógyszermaffia
2013. aug. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Azért , mert amit nem ismernek attól félnek és elítélik
2013. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!