Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez sértheti az eredeti író...

Ez sértheti az eredeti író jogait?

Figyelt kérdés

Van egy írásom , amit egy ismert regény ihletett.Bár elég sok mindenben eltér az eredetitől van ami megegyezik bennük,(pl néhány szereplő stb)

Ha feltüntetem kitől és honnan merítettem az ötletet lehet belőle bármi bonyodalom ?

Egyébként a történetet számtalanszor újra írták, feldolgozták már... ilyenkor még van valami akadálya annak , hogy esetleg kiadjam az én verziómat is a témában ? És ha magán kiadásban gondolkodom, ott számít az ilyesmi egyáltalán ?



2013. ápr. 28. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha már tényleg sokan feldolgozták és a kiadatás óta eltelt X év, akkor elvileg köztulajdon. Vagy valami ilyesmi, de teljes szereplőket, szereplőneveket akkor sem ajánlatos máshonnan szedni.
2013. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az egészben az a jó , hogy az eredeti könyvben nincs csak egy szereplőnek teljes neve :)Ezen is változtatok az én verziómban ... és azt nem tudod véletlenül hogy kell-e bármiféle engedély az eredeti írótól?


Köszönöm a válaszod :)

2013. ápr. 28. 18:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt pl a Sherlock Holmesnél sem értettem soha ... lehet hogy már az is köztulajdon lett ... :)
2013. ápr. 28. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!