Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hányhonap vagy nap kell kb...

Hányhonap vagy nap kell kb hogy meg tanulj zongorazni?

Figyelt kérdés
enyiiii!

#zongora #hány nap honap
2013. máj. 2. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Honap? Nap?!?!


En kb 2-3EVet mondanek, de az is az alapokra es valamicske rutinra eleg..


A tamtam dob, vagy a triamgulum az gyorsan tanulhato:)

2013. máj. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
én az alapokra értetem ,nem pedig profi zongorista..de azért kösz.!!
2013. máj. 2. 20:06
 3/18 A kérdező kommentje:
És maradok a zongoranal már dutok 1 2 szamot...! :)
2013. máj. 2. 20:24
 4/18 anonim ***** válasza:

Hat ha tudsz egy ket szamot, akkor a nagyon alapok mar megvannak, nem?

Akkor gyakorlas, egyre nehezebb darabok.... nem szamok, hanem darabok! Szoval ok, a yiruma meg a tobbi kortars dolog szep, de kihivast a komolyzene jelenti.. bartok, haydn, liszt, vegul chopin:)

2013. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
a profi zongorista 10-15év, komoly munkával. ha alap szint, akkor is szerintem 3-4-5év.
2013. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ha így meg, akkor gyakorolnod kell már csak:


http://www.youtube.com/watch?v=-4quKyrOVww

2013. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
4 hozaszolo akkor DARABOK :@ ;)) ÉS AZ utolso hozzaszoloknak meg le tudnam jatszani ezt is, ha megaknam ..és abban senkise tudna segiteni h hol tunék talalni neten magyar kotakat..? köszönöm h hozzaszoltatok..
2013. máj. 3. 20:15
 8/18 anonim válasza:
Ha jó a hallásod és ismered a hangszert akkor meghalgatsz 3-szor 1 számot és már eltudod játszani. Én már 13 éves kóromba kezdtem azóta 3-szor voltam hajón most vagyok 20. A tehetségen és a gyakorláson múlik.
2013. máj. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor töbször halgatok :)

Én edig ugy játszotam el darabokat hogy netröl leszedem a kottát aztán zene után lejászom!! Én most 13 éves vagyok :D

2013. máj. 10. 14:16
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha napokban méred a művészetet, akkor a boci-boci tarkát sem tudod ELjátszani. Vannak olyan velejáró dolgok a művészetnek, amik csak úgy ragadnak az emberre. Ilyen például a szám vagy a darab kérdése.


Vannak olyan dolgok, amikhez szellemi érettség kell. Ilyen a Chopin darabok többsége. Gyermekzenét szerintem pár nap alatt meg lehet tanulni, és ha eljátsza valaki, aki napok alatt akar megtanulni zongorázni, akkor menni fog neki, csak amit adni fog, az gépies lesz.


Egy gépet is meg lehetne tanítani zongorázni, meg verseket olvasni (pl. Google-fordító), csak nem sok értelme lenne.

Mit jelent ez a szó: "megaknam"? Szerintem valami olyasmit akartál kifejezni ezzel, hogy akarnám. A zenéket nem megakarni kell eljátszani.


Ha meghallod 13 évesen azokat a darabokat, amiket sok év zongoratanulás után szoktak játszani, és menne is, akkor szerintem nagy tehetség lennél.

Zeneiskolába nem jársz? Azt tudod, hogyha valami hasonlít valamire, akkor az még nem jó?



Ez s véleményem néhány évtized zongorázás után....

2013. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!